Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

 

Запрошуємо абітурієнтів на 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

що відбудуться 25 травня 2019 (субота)
з 12,00
в холі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Вашій увазі будуть представленні майстер-класи з дисциплін що вивчаються на спеціальностях:
Лабораторна діагностика
Фармація
Стоматологія ортопедична
Сестринська справа
Акушерська справа
Фельдшерська справа

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Оцените материал
(0 голосов)

Циклова комісія санітарно-гігієнічних дисциплін – це згуртований колектив однодумців, яких єднає прагнення до пізнання нового, увага і доброзичливість не тільки до колег, але і до студентів, відповідальність і професійність при виконанні будь-якого завдання. Викладачі циклової комісії забезпечують навчання студентів всіх спеціальностей по навчальним дисциплінам: інфектологія, епідеміологія, основи охорони праці, основи екології та профілактичної медицини, історія медицини, безпека життєдіяльності.
На цикловій комісії працюють досвідчені викладачі: спеціалісти вищої категорії - Бідоленко Н.Б., Куцаєва Н.П., Лампіцька О.К., Назаренко Н.І., Фоменко Г.В., викладачі – методисти - Бідоленко Н.Б., Куцаєва Н.П., Назаренко Н.І., спеціалісти першої категорії - Бельдій А.О., Довженко Л.В., Ковальчук Л.О. Організувати процес навчання на належному рівні допомагають лаборанти кафедри – Поповська Ніла Володимирівна і Сіпко Світлана Володимирівна. 

127

 126

Роботу циклової комісії з 2013р очолює випускниця коледжу Лампіцька Оксана Казимирівна. Постійно працює над підвищенням професійного рівня і педагогічної майстерності, приділяє увагу роботі з обдарованою молоддю, організовуючи конференції для викладачів та студентів ВМНЗ І – ІІ рівнів акредитації. Велику увагу приділяє виховній роботі серед студентів.
Бельдій Алла Олександрівна - випускниця коледжу, поглиблено працює над темою «Особливості профілактики кишкових інфекційних захворювань на сучасному етапі».
Бідоленко Наталя Борисівна – досвідчений педагог зі стажем роботи понад 20 років, «Відмінник освіти України», є відповідальним секретарем Приймальної комісії коледжу, завідувач фельдшерського відділення.
Довженко Людмила Володимирівна приділяє увагу індивідуальній роботі зі студентами, веде гурток загальної гігієни, готує студентів до участі в олімпіадах та конференціях.
Ковальчук Любов Олексіївна взяла участь у Всеукраїнській науково – практичній конференції «Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини сьогодення». Склала та підготувала до друку добірки «Інфекційні хвороби в схемах», «Задачі та вправи для самопідготовки з інфектології», склала цілий ряд атласів в допомогу студентам, працює над добіркою «Практичні навички в ілюстраціях».
Куцаєва Надія Пилипівна - має сертифікат лікаря-експерта Всеукраїнського тренінгу-програми для лікарів «Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя». Є дійсним членом асоціації превентивної та антиейджинг медицини. Була делегатом 9 з’їзду інфекціоністів України: «Інфекційні хвороби: поступи і проблеми в діагностиці, терапії та профілактиці». Постійно друкує тематичні статті в збірках матеріалів Всеукраїнських, регіональних та міських науково - практичнихконференцій. Пріоритетним напрямком професійної діяльності є вивчення сучасних технологій організації протидії розповсюдження ВІЛ/СНІД. Велику увагу приділяє пошуковій роботі студентів, направленій на вивчення життєдіяльності видатного епідеміолога, академіка Д.К. Заболотного.
Назаренко Наталія Іванівна - "Відмінник освіти України", нагороджена Почесною грамотою МОЗ України. З 1996 року завідувач акушерсько-зуботехнічним відділенням. У роботі велику увагу приділяє співпраці з науковцями ВНМУ ім. М.І. Пирогова.
Орлова Вероніка Федорівна - викладач основ екології, двічі призер Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Нагороджена дипломом ІІІ ступеня Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України як переможець Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, а також Почесною Грамотою Департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької обласної державної адміністрації; грамотою Ради директорів технікумів та коледжів Вінницької області за кращу роботу в номінації «Науково-методична робота» на обласній виставці творчих робіт. Брала участь у Конкурсі творчих робіт «Панорама творчих уроків - 2015», де представила методичну розробку практичного заняття «Порівняльна оцінка трудових ресурсів та розміщення населення». За результатами конкурсу робота була відібрана для публікації у фаховому виданні (Газета для вчителів географії. Краєзнавство. Географія. Туризм. №21 (842), листопад 2015 року. Порівняльна оцінка трудових ресурсів і розміщення населення. Практична робота 10 клас. Орлова В.Ф.).

Фоменко Галина Володимирівна - значну увагу приділяє індивідуальній роботі з учнями, веде гурток з інфектології, готує студентів до участі в предметних олімпіадах. Бере участь у роботі науково-практичних конференцій студентів та викладачів ВМНЗ І- ІІ рівнів акредитації Вінницької області.

Матеріально - технічна база комісії сконцентрована у 4 навчальних кабінетах (загальної гігієни, інфектології, соціальної медицини та організації охорони здоров'я, безпеки життєдіяльності та основ охорони праці), 2 лабораторіях (загальної гігієни, епідеміології) та 2 навчальних кімнатах, які розташовані на базах лікувально- профілактичних закладів міста (МКЛ №1 та Військово-медичного центру ВПС України). Лабораторії і кабінети оснащені стендами, муляжами, необхідними наочними матеріалами, що дозволяє проводити навчання студентів на високому рівні з використанням сучасних педагогічних технологій.
Головною метою роботи циклової комісії є підвищення якості професійної підготовки студентів, вдосконалення педагогічної майстерності і розвиток творчої особистості викладачів. Для підвищення якості професійної підготовки майбутніх фахівців постійно удосконалюється навчально-матеріальна база: використовуються ТЗН та інноваційні форми навчання, створюються навчально-методичні посібники, розробляються і застосовуються алгоритми виконання практичних навичок , організовується самостійна позаудиторна робота студентів, проводиться робота з обдарованою молоддю та залучення студентів до науково - дослідницької роботи. Для успішного оволодіння практичними навичками викладачі розробили посібники, інструкції до практичних занять, алгоритми виконання практичних навичок з усіх дисциплін. Створені відеофільми, електронні підручники, тематичні презентації.
Ковальчук Л. О. створила альбоми: «Курація хворих», «Лікарські рослини в інфектології», «Патогенез інфекційних хвороб», збірник задач і вправ для самоконтролю з інфектології, збірку «Інфекційні хвороби у структурно - логічних схемах». Фоменко Г.В. і Назаренко Н.І. розробили посібники для самостійної підготовки студентів з предмету «Епідеміологія» по темі «Гельмінтози» і для тестового контролю. Бельдій А. О. створила альбом «Антибіотикотерапія інфекційних захворювань», Довженко Л. В.- альбоми «Техніка безпеки в роботі лікувально-профілактичних установ», «Пожежна безпека», «Вогнегасники, їх типи», «Індивідуальні засоби захисту».
Робота з обдарованою молоддю є одним з основних напрямків роботи циклової комісії. Навчити студентів аналізувати, мислити , вирішувати проблеми, розвивати їх творчий потенціал і комунікативні здібності – є завданням роботи гуртків гігієни, інфектології та епідеміології роботу яких організовують Довженко Л.В., Фоменко Г.В., Куцаєва Н.П. Викладачами щорічно проводяться предметні олімпіади з інфектології, гігієни, безпеки життєдіяльності. Викладач Орлова В.Ф. підготувала ученицю ліцею для участі у Вінницькому обласному конкурсі з моніторингу стану навколишнього середовища серед учнів та студентів з роботою «Озеленення міста Вінниці», який проводився на базі Вінницького Національного Технічного Університету, конкурсантка зайняла І місце у першому та другому турах конкурсу серед учнів та студентів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації. Керувала командою ліцеїстів та студентів, які брали участь у Всеукраїнському Інтернет-турнірі з природничих дисциплін та у першому та другому турі конкурсу зайняли ІІІ призове місце. Була співорганізатором участі команди коледжу у Екологічному квесті в рамках програми «Екологічне місто», команда зайняла ІІІ призове місце з 15 команд. Була науковим керівником студентки учасниці фіналу національного етапу міжнародного конкурсу Stockholm Junior Water Prize "Всеукраїнський юнацький водний приз 2016" з роботою «Оптимізація використання водних ресурсів на сількогосподарському підприємстві закритого ґрунту», за що була нагороджена подякою від Stockholm Junior Water Prize, листом Міністерства екології та природніх ресурсів України.
В роботі комісії встановилася добра традиція проведення науково - практичних та науково - теоретичних конференцій студентів та викладачів ВМНЗ І-ІІ рівнів акредитації Вінницької області з залученням співробітників ВНМУ та ВНТУ, спеціалістів практичної медицини. Були проведені регіональні конференції: «Здоров'я молоді - здоров'я майбутнього» за участю Зайцевої К.А., доцента кафедри загальної гігієни і екології ВНМУ ім. М. І. Пирогова, кандидата медичних наук; «Лептоспіроз» - за участю завідувача інфекційним відділенням МКЛ № 1 Чорного А. М., «Безпека та охорона праці в медичній галузі» - за участю директора Вінницького регіонального центру модульного професійного навчання, професійної підготовки і підвищення кваліфікації, доктора технічних наук, професора, зав. кафедрою МБЦО ВНТУ Сердюка В. Р. і викладача ВНТУ, кандидата технічних наук, доцента кафедри МБЦО ВНТУ Томчук М.А.; «Туберкульоз - загроза суспільству» - за участю Безсмертної Н. І. – завідувача клініко-діагностичною лабораторією Вінницького обласного спеціалізованого територіального медичного об'єднання фтизіатрії, Кірієнко І. А. – лікаря-фтизіатра Вінницького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру № 2.

129

131

133

Безперервний розвиток особистості викладачів та вдосконалення педагогічної майстерності реалізується шляхом систематичного підвищення кваліфікації викладачів на базі НМУ ім. Богомольця, стажування на профільних кафедрах ВНМУ ім. М. І. Пирогова та ВНТУ, участі викладачів у конференціях, семінарах, тренінгах:
• Всеукраїнські науково – практичні конференції: «Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини сьогодення», «Стандарти діагностики та лікування в клініці внутрішніх хвороб», "Екологія. Право на життя" (Бідоленко Н.Б., Довженко Л.В., Ковальчук Л.О., Лампіцька О.К., Фоменко Г.В., Куцаєва Н.П.)
• Міжнародні науково – практичні конференції: «Здоров'я людини в сучасному світі: питання медичної науки та практики», «Особливості модернізації предмету досліджень представників медичних наук» (Лампіцька О.К., Довженко Л.В.)
• Всеукраїнська науково - практична конференція з міжнародною участю і пленуму Асоціації інфекціоністів України (Назаренко Н.І.)
• Регіональна науково – методична конференція «Сучасні педагогічні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців у коледжах і технікумах: досвід, проблеми, перспективи» (Лампіцька О.К., Довженко Л.В.)
• ІХ з’їзд інфекціоністів України «Інфекційні хвороби: поступи і проблеми в діагностиці терапії і профілактиці» (Куцаєва Н.П.)
• Регіональний конгрес «Людина та ліки - Україна»
• Семінари «Проблемні питання профілактики та лікування інфекційних і соматичних захворювань у дітей», «Пільги та компенсації за роботу із шкідливими умовами праці» (Ковальчук Л.О., Куцаєва Н.П., Лампіцька О.К., Довженко Л.В.)
• Всеукраїнський тренінг для лікарів «Мистецтво лікування: контроль, профілактика, якість життя» (Куцаєва Н.П.)
• Вебінари для учителів «Організація кооперативної діяльності учнів засобами мережевих технологій»; для керівників навчальних закладів та їх заступників за темою: «Організація та проведення методичної роботи з викладачами: нові вектори»; для педагогів за темою: «Інтерактивне навчання: плюси і мінуси» (Орлова В.Ф.)
• Конкурс «Інновації в неформальній освіті» - робота на тему: «Науково-дослідницька діяльність студента як засіб поглиблення знань в умовах стрімкого розвитку науково-технічного прогресу» (Орлова В.Ф.).
Викладачі беруть участь у роботі обласних методоб’єднань: Бідоленко Н.Б. - завідуючих відділень, Довженко Л.В. і Лампіцька О. К. – викладачів охорони праці і безпеки життєдіяльності.