Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

 

Запрошуємо абітурієнтів на 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

що відбудуться 25 травня 2019 (субота)
з 12,00
в холі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Вашій увазі будуть представленні майстер-класи з дисциплін що вивчаються на спеціальностях:
Лабораторна діагностика
Фармація
Стоматологія ортопедична
Сестринська справа
Акушерська справа
Фельдшерська справа

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ СПЕЦ.-ЛАБОРАТОРНИХ ДИСЦИПЛІН

Оцените материал
(0 голосов)

На цикловій комісії викладаються навчальні дисципліни: «Аналітична хімія», «Медична хімія», «Техніка лабораторних робіт», «Клінічні лабораторні дослідження», «Біологічна хімія з біохімічними методами дослідження», «Мікробіологія з основами імунології та технікою мікробіологічних досліджень», «Гігієна з основами екології та технікою санітарно-гігієнічних досліджень», «Гістологія з технікою гістологічних досліджень», «Медична паразитологія з ентомологією», «Основи мікробіології».
Склад циклової комісії: 11 викладачів, 4 лаборанти. Кваліфікаційні категорії викладачів: спеціалістів ІІ категорії – 2; спеціалістів І категорії – 2; спеціалістів вищої категорії – 7, з них 2 викладача мають педагогічне звання «Викладач-методист».

120

 119

Дубінська Олена Анатоліївна - викладач дисциплін «Гігієна з методами санітарно-гігієнічних досліджень», «Медична паразитологія з ентомологією», «Клінічні лабораторні дослідження» на ІІ – ІІІ курсах спеціальності «Лабораторна діагностика»; голова циклової комісії спец-лабораторних дисциплін; завідувач учбової лабораторії гігієни з методами сан.-гіг. досліджень та мед. паразитології; керівник секції гігієни з методами сан.-гіг. досліджень студентського наукового товариства «Пошук»; куратор групи на відділенні лабораторної діагностики. В 2013 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії».
Поп Людмила Іванівна - викладач дисциплін «Мікробіологія з основами імунології та технікою мікробіологічних досліджень» на ІІ – ІІІ курсах спеціальності «Лабораторна діагностика», «Основи мікробіології з імунологією» на ІІ курсі спеціальності «Акушерська справа», «Мікробіологія» на ІІ курсі спеціальності «Лікувальна справа»; завідувач учбової лабораторії мікробіології з технікою мікробіологічних досліджень; керівник секції мікробіології студентського наукового товариства «Пошук»; куратор групи на відділенні лабораторної діагностики. Нагороджена відзнакою «Відмінник освіти України», має вищу категорію, педагогічне звання «викладач-методист». 

121
Урюпа Наталія Іванівна - викладач дисциплін «Мікробіологія» на ІІ курсі спеціальностей «Лікувальна справа» та «Сестринська справа», «Техніка лабораторних робіт» на ІІ курсі спеціальностей «Лабораторна діагностика» та «Фармація»; завідувач фельдшерського відділення; керівник секції ТЛР студентського наукового товариства «Пошук»; в 2013 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії».
Сакевич Людмила Броніславівна - викладач дисциплін «Мікробіологія» на ІІ курсі спеціальностей «Сестринська справа» та «Фармація», «Клінічні лабораторні дослідження» на ІІ - ІІІ курсі спеціальності «Лабораторна діагностика». В 2012 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії».
Цюрко Ліна Віталіївна - викладач дисциплін «Гістологія з технікою гістологічних досліджень», «Клінічні лабораторні дослідження» на ІІ - ІІІ курсі спеціальності «Лабораторна діагностика»; завідувач медсестринського відділення; керівник секції клінічних лабораторних досліджень студентського наукового товариства «Пошук». В 2013 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії».
Жураківська Людмила Степанівна - викладач дисциплін «Аналітична хімія» на ІІ курсах спеціальностей «Лабораторна діагностика», «Фармація», «Хімія» на І курсі спеціальності «Сестринська справа»; завідувач учбової лабораторії аналітичної хімії; керівник секції аналітичної хімії студентського наукового товариства «Пошук»; куратор групи на відділенні фармації. Нагороджена відзнакою «Відмінник освіти України», має вищу категорію, педагогічне звання «викладач-методист».

122

Бабій Олена Валеріївна - викладач дисциплін «Біологічна хімія з біохімічними методами досліджень», на ІІІ курсі спеціальності «Лабораторна діагностика», «Фармацевтична хімія», «Технологія ліків», ІІІ курсі спеціальності «Фармація»; завідувач учбової лабораторії біологічної хімії з біохімічними методами досліджень; керівник секції біологічної хімії з біохімічними методами досліджень студентського наукового товариства «Пошук»; куратор групи на відділенні фармації. В 2015 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст вищої категорії».
Моцяка Юрій Миколайович - викладач дисциплін «Хімія», «Медична хімія», на І-ІІ курсі спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа»; завідувач учбової лабораторії хімії; керівник секції хімії студентського наукового товариства «Пошук». В 2011 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст другої категорії».
Андрійчук Лілія Валеріївна - викладач дисциплін «Хімія», «Медична хімія», на І-ІІ курсі спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Лабораторна діагностика»; завідувач учбової лабораторії хімії; керівник секції хімії студентського наукового товариства «Пошук»; куратор групи на відділенні фармації. В 2013 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст першої категорії».

123

Козаченко Оксана Сергіївна - викладач дисципліни «Медична хімія», на ІІ курсі спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа»; завідувач лабораторії забезпечення та зберігання лікарських засобів. В 2014 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст другої категорії».
Головенко Людмила Олександрівна - викладач дисципліни «Медична хімія», на ІІ курсі спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа». В 2011 р. присвоєно кваліфікацію «спеціаліст другої категорії».
Лабораторна діагностика є основою клінічної діагностики. Показники лабораторних досліджень не можуть вилікувати хворого, але діагностична інформація допоможе лікарю прийняти правильне рішення відносно методів лікування, оцінити їх ефективність. Часто, лише лабораторні показники, можуть «наштовхнути» лікаря на думку про патологію, оскільки безліч захворювань має тривалий прихований період (вірусний гепатит С, ВІЛ, онкологічні захворювання). Метою роботи циклової комісії є підготовка майбутніх спеціалістів лабораторної діагностики, інформування про досягнення сучасної медицини, нові ефективні методи діагностики різних груп захворювань та прискорене запровадження сучасних технологій в клінічну практику. Науково-методична проблема, над якою працює циклова комісія: «Формування професійної компетентності у студентів через впровадження інноваційних технологій навчання та вдосконалення навчально-виховного процесу на основі розвитку самостійності та творчої активності викладачів та студентів».
Серед основних методів, які використовуються під час навчального процесу є спостереження за роботою студентів на семінарських, практичних заняттях; залучення їх до традиційних видів роботи в академічній групі; використання технологій проблемного навчання; результативність виконання студентами диференційованих завдань; використання під час занять творчих, нестандартних, варіативних завдань. Серед можливостей позанавчальної роботи надається перевага проведенню олімпіад, конкурсів фахової майстерності, внутрішньоколеджних конференцій, виконання науково-дослідницьких проектів з послідуючою участю у всеукраїнських міжвузівських та міжнародних науково-практичних конференціях та з’їздах.
Яскравим прикладом науково-дослідницької роботи на цикловій комісії спец-лабораторних дисциплін є участь студентів у роботі секцій наукового товариства «Пошук». Форми роботи – експериментально-дослідницькі. Це і підготовка реферативних доповідей з актуальних питань, і проведення власних наукових досліджень, а також участь у проведенні наукових досліджень у співдружності з різними секціями наукового товариства «Пошук».
За участю гуртківців в рамках тижневика циклової комісії регулярно відбуваються наукові конференції, присвячені загальній темі тижневика, а також науковим досягненням вихованців гуртків та їх керівників, на які запрошуються фахівці наукової і практичної сфери медицини та екології. Всі викладачі циклової комісії беруть участь в науково-практичних конференціях регіонального, Всеукраїнського (з міжнародною участю) рівнів, про що свідчать друковані статті в збірниках конференцій та фахових виданнях.
Членами секції гігієни з методами санітарно-гігієнічних досліджень у творчій співпраці з секцією біохімії з біохімічними методами досліджень були проведені такі науково-дослідні роботи: «Дослідження залежності стану кісткової тканини від харчування в юнацькому віці» (2010 -2011 н.р.), «Паління як атерогенний фактор у молоді віком 16-19 років» (2011-2012 н.р.), «Залежність вмісту аскорбінової кислоти в продуктах харчування від умов і строку зберігання» (2012 -2013 н.р.), «Проблема йодного дефіциту та шляхи його подолання серед студентської молоді» (2013 -2014 н.р.), «Моніторинг йодного дефіциту серед студентської молоді віком 16-18 років» (2014 -2015 н.р.), «Вивчення особливостей магнієвого профілю студентів у різні періоди навчання» (2015 -2016 н.р.) . Дослідження проводились в коледжі за участю великої кількості студентів у якості досліджуваних. Результати досліджень з відповідними висновками були повідомлені кожному учаснику дослідження. З доповідями по цим темам студенти брали участь у ХV та ХVІ Міжнародному з’їзді студентів і молодих вчених у м. Тернопіль, у Х та ХІ міжнародній медико-фармацевтичній конференції у м. Чернівці і отримали дипломи ІІ ступеню, на ХІІІ міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених «Перший крок в науку 2016» у м. Вінниці, де здобули диплом ІІ ступеню.
Викладачі циклової комісії регулярно публікують статті в різних наукових виданнях та фахових журналах. За останній навчальний рік були опубліковані:
1) Бабій О. В. Фізико-хімічні дослідження гелю для зовнішнього лікування герпетичної інфекції / О. В. Бабій, К. Ф. Ващенко// Технологічні та біофармацевтичні аспекти створення лікарських препаратів різної направленості дії: Матеріали ІІ Міжнар. наук.- практ. інтернет – конф., 2015р. - Х.: НФаУ, 2015.
2) Бабій О. В. Розробка методик якісного та кількісного аналізу активних фармацевтичних інгредієнтів в гелі / О. В. Бабій, К. Ф. Ващенко // Актуальні досягнення медичних наукових досліджень в Україні та країнах ближнього зарубіжжя: Збірник тез наук. робіт учасників міжнар. наук.-практ. конф., 2015р.– Київ: «Київський медичний науковий центр», 2015.
3) Бабій О. В. Вивчення особливостей магнієвого профілю студентів у різні періоди навчання / О. В. Бабій, О. А. Дубінська, В. П. Гавриш // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 24 лютого, 2016 р.- Вінниця. «Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, Вінницький медичний коледж імені академіка Д.К Заболотного».
4) Бабій О. В. Розробка методики визначення мікробіологічної чистоти мазі з аміксином та ментолом / О. В. Бабій, Н.В. Ділай, К. Ф. Ващенко // «Актуальні питання теоретичної, практичної та експериментальної фармації»: Збірник тез наукових робіт учасників Всеукраїнської наук.-практ. конф. 2016р. – Вінниця: «Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, Вінницький медичний коледж імені академіка Д.К Заболотного», 2016.
5) Бабій О. В. Обґрунтування вибору гелеутворювача при розробці складу гелю з аміксином / О. В. Бабій, К. Ф. Ващенко // Актуальні питання теоретичної, практичної та експериментальної фармації»: Збірник тез наукових робіт учасників Всеукраїнської наук.-практ. конф., 16 березня, 2016р. – Вінниця: «Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, Вінницький медичний коледж імені академіка Д. К Заболотного», 2016.
6) О. А. Дубінська. Моніторинг йодного дефіциту серед студентської молоді віком 16-18 років / О. А. Дубінська, О. В. Бабій, О.О. Беца // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
7) Сакевич Л.Б. Імуноферментний аналіз. Переваги та недоліки методу / Сакевич Л.Б. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
8) Цюрко Л.В. Принципи використання молекулярної діагностики алергії / Цюрко Л.В., Беца О.В. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.
9) Поп Л.І. Сучасні діагностичні імунопрепарати / Поп Л.І., Горячкіна І.В., Король М.А. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
10) Урюпа Н.І. Сучасні принципи мікробіологічної діагностики інфекційних захворювань / Урюпа Н.І., Горячкіна І.В. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
11) Моцяка Ю.М. Вплив солей важких металів на ріст кисломолочних бактерій / Моцяка Ю.М., Рибалко К.О. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
12) Жураківська Л.С. Аналітичні дослідження при відкритті іону Кальцію та його роль в організмі людини / Жураківська Л.С., Рибалко К.О. // Актуальні питання лабораторної діагностики та медицини: Збірник тез наук. робіт учасників Всеукраїнська науково-практична конференція, 2016 р.- Вінниця.
13) Жураківська Л.С. Міжпредметні зв’язки, як засіб професійної спрямованості занять з хімії в медичних коледжах / Жураківська Л.С. «Актуальні питання теоретичної, практичної та експериментальної фармації»: Збірник тез наукових робіт учасників Всеукраїнської наук.-практ. конф., 2016р.
На цикловій комісії спец-лабораторних дисциплін щорічно проводяться олімпіади по всім дисциплінам та загальноколеджний конкурс професійної майстерності по спеціальності «Лабораторна діагностика». Викладачі-спецпредметники («Клінічні лабораторні дослідження» - Цюрко Л.В., «Мікробіологія» - Поп Л.І., «Біохімія» - Бабій О.В., «Гігієна» - Дубінська О.А.) беруть участь у підготовці конкурсних завдань та являються суддями конкурсу. Щорічно ведеться підготовка студентів для участі у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації по спеціальності «Лабораторна діагностика» у м. Харків.
Всі викладачі циклової комісії спец-лабораторних дисциплін вбачають творчу роботу зі студентами перспективною з огляду на необхідність наближення національної освіти до європейських стандартів, необхідності підвищення професійного рівня студентів, підготовки кваліфікованих спеціалістів, здатних до творчої праці та професійного розвитку.

124

125