Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

 

Запрошуємо абітурієнтів на 

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

що відбудуться 25 травня 2019 (субота)
з 12,00
в холі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Вашій увазі будуть представленні майстер-класи з дисциплін що вивчаються на спеціальностях:
Лабораторна діагностика
Фармація
Стоматологія ортопедична
Сестринська справа
Акушерська справа
Фельдшерська справа

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ СЕСТРИНСЬКОЇ СПРАВИ

Оцените материал
(0 голосов)

Циклова комісія сестринської справи існує з 1998 року. На цикловій комісії працюють 10 штатних викладачів (викладачів-методистів – 3, спеціалістів вищої категорії – 4, спеціалістів І категорії – 1, спеціалістів ІІ категорії – 1, спеціаліст - 1):
1. Поліщук Тетяна Віталіївна – голова циклової комісії, спеціаліст вищої категорії
2. Любарець Галина Улянівна –викладач-методист,
3. Сметаніна Жанна Миколаївна – викладач-методист
4. Кучанська Галина Борисівна – викладач-методист
5. Шайдаюк Олена Іванівна – спеціаліст вищої категорії
6. Мельничук Катерина Іванівна – спеціаліст вищої категорії
7. Бондаренко Наталія Валеріївна – спеціаліст вищої категорії
8. Левківська Тетяна Григорівна – спеціаліст І категорії
9. Морозенко Ізабелла Василівна – спеціаліст ІІ категорії
10. Литвинюк Вікторія Валентинівна – спеціаліст.83

З 1998 по 2014 р.р. циклову комісію очолювала Галина Улянівна Любарець – спеціаліст вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України, відмінник охорони здоров’я. З 2014 р. головою циклової комісії є Тетяна Віталіївна Поліщук.

Дисципліни, які викладаються на цикловій комісії:
• "Основи медсестринства"
• "Медсестринство у внутрішній медицині"
• "Медсестринство в сімейній медицині"
• "Громадське здоров'я та медсестринство"
• "Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині"
• "Медсестринська етика та деонтологія.
Політичні та економічні зміни, які відбуваються в країні, процеси інтеграції в європейський освітній простір знаходять відображення в системі підготовки молодших спеціалістів. У демократичному суспільстві не вдасться примусити студентів наполегливо навчатися, їх можна лише спонукати до активної самостійної праці, мотивувати їх навчальну діяльність. Оскільки інтереси студентів ВМНЗ І-ІІ рівнів акредитації концентруються навколо майбутньої професії, забезпечення позитивної мотивації орієнтуватиме їх на творчу роботу, самовдосконалення, фахове зростання в обраній галузі.
Навчально-матеріальна база комісії дозволяє організовувати навчальний процес на високому науковому рівні. У розпорядженні циклової комісії сестринської справи є наступні кабінети доклінічної практики: № 27 А – з основ медсестринства та громадського здоров’я, № 69 А та 77 А –з медсестринства у внутрішній медицині, № 109 – з медсестринства в геронтології, геріатрії та паліативній медицині, № 110 та 111 – з основ медсестринства, № 112 – з медсестинства в сімейній медицині та самостійної підготовки студентів. Кабінети № 27 А, 69 А, 77 А, 69 А, 109 та 112 є лекційними аудиторіями. Кожен викладач є завідувачем одного з кабінетів. В кабінеті № 69 А працює тренажерний клас, де студенти в вільний від занять час можуть на фантомах та наочностях відпрацьовувати практичні навички, моделювати і аналізувати імітаційні ситуації при підготовці до практичних занять. Більшість практичних занять проводиться на базах лікувально-профілактичних закладів міста Вінниці: Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги № 2; Вінницькі міські клінічні лікарні № 1, 3; Вінницький обласний спеціалізований ендокринологічний диспансер, Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер.
Викладачі ЦК створили навчальні посібники: Кучанська Г.Б. Паліативно-хоспісна допомога; Г.У. Любарець, О.І. Шайдаюк Практикум з основ медсестринства в модулях; І.Ю. Андрієвський, Т.В. Поліщук, Г.У. Любарець Медсестринство у внутрішній медицині.
Кожен викладач бере активну участь в підготовці тестових завдань для різних спеціальностей з метою проведення перевідних та державних іспитів, ситуаційних задач для медичних сестер.
В 2013 р. викладачі циклової комісії на чолі Г.У Любарець брали участь в організації круглого столу “Перспективи розвитку медсестринства на Вінниччині та Хмельниччині” за участю департаменту охорони здоров’я та курортів Вінницької обласної держадміністрації. Викладачі підтримують тісний зв'язок з головними медичними сестрами лікувально-профілактичних закладів м. Вінниці (з заступником головного лікаря з медсестринства Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова та головою асоціації медичних сестер Вінниччини “АМЄДС” Л.С. Бондарчук, головною медичною сестрою Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру А.П. Хмельовською, головною медичною сестрою Вінницького обласного клінічного госпіталю для інвалідів Г.С. Сивак, заступником головного лікаря з медсестринства Вінницької обласної дитячої лікарні Г.І. Семенець та іншими), проводять тематичні практичні заняття на різних базах ЛПЗ. Беруть участь в конференціях, круглих столах, майстер-класах, організованих Департаментом охорони здоров’я та курортів обласної державної адміністрації м. Вінниці, асоціацією медичних сестер Вінниччини “АМЄДС” та України. Так, в березні 2015 брали участь в роботі VIII науково-практичної конференції “Профілактична медицина: сучасні технології”. Викладачі Поліщук Т.В. та Литвинюк В.В. відвідали конференцію “Іноваційні технології в роботі медичної сестри” в м. Полтава в травні 2015 р. Підтримується тісний зв'язок з клінічними кафедрами Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, зокрема кафедрами внутрішньої медицини № 1, 2 та 3, кафедрою пропедевтики внутрішньої медицини. Так, в 2014 та 2015 р.р. тижневики до Дня боротьби з цукровим діабетом проводились спільно з кафедрою ендокринології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Викладачем Бондаренко Н.В. організований гурток “Медсестринства у внутрішній медицині”, який тісно співпрацює з клінічними кафедрами ВНМУ ім. Пирогова. Викладачем Поліщук Т.В. організований гурток “Творчий пошук”, який займається вивченням історії розвитку медицини та медсестринства на Вінниччині. В 2015 році гурток здійснював пошукову роботою в Вінницькому обласному краєзнавчому музеї “Герої-медики Вінниччини, учасники Другої світової війни” та “Герої-медики Вінниччини, учасники майдану та АТО”.
Щорічно цикловою комісією проводиться конференція до Всесвітнього дня медичної сестри, який відзначається 12 травня – в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). В 2013 році конференція проводилася на базі Вінницького обласного клінічного онкологічного диспансеру. Девіз конференції: ‘‘Крим – батьківщина медсестринства’’. З доповіддями виступили: А.П. Хмельовська ‘‘Конференція асоціації медичних сестер України в м. Севастопіль’’, Г.У. Любарець ‘‘Асоціація медичних сестер Вінниччини АМЄДС’’, О.І. Шайдаюк ‘‘Хрестовоздвиженська громада’’ з демострацією костюмів та Т.В. Поліщук ‘‘Флоренс Найтінгейл – основоположниця медсестринства’’. В 2014 конференція, присвячена Дню медичної сестри проходила в Вінницькому медичному коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного. Девіз конференції: ‘‘Медичні сестри: рушійна сила змін – життєво-важливий ресурс для здоров’я”. Студентська конференція, присвячена Міжнародному Дню медичної сестри у 2015 році була проведена на тему: “Пам’ятаючи минуле – перемагаємо в майбутньому”. Всесвітній девіз “Медичні сестри – ангели війни, безстрашністю наділені”. З доповіддями виступили: Т.В.Поліщук “Патріот – це звучить гордо”; Г.У. Любарець “Актуальні питання медсестринства в сучасній Україні”; О.І. Шайдаюк “Волонтерський рух на медсестринському відділенні Вінницького медичного коледжу ”, Н.В. Бондаренко “Роль медперсоналу у здоров’ї військовослужбовців”; головна медична сестра Вінницького військового медичного клінічного центру центрального регіону В.В. Любчик “Роль та місце середнього медичного персоналу Вінницького військово-медичного клінічного центру центрального регіону". Викладачами Т.Г.Левківською та Г.Б.Кучанською були проведені майстеркласи: “Застосування індивідуальних засобів захисту населення при виникненні надзвичайних ситуацій”; “Застосування індивідуальних засобів захисту медперсоналу при виникненні надзвичайних ситуацій”. В 2016 році науково-практична конференція “День медичної сестри 2016” проводилася на базі Вінницького обласного спеціалізованого клінічного диспансеру радіаційного захисту населення. Девіз конференції: ‘‘Медичні сестри - рушійна сила змін: зміцнення стійкості системи охорони здоров'я".

88

91

Для вирішення проблем паліативно - хоспісної допомоги на Вінниччині у 2015 році на базі Вінницького медичного коледжу цикловою комісією проведена конференція “Паліативна медицина. Медсестринський процес у пацієнтів, що потребують паліативно-хоспісної допомоги”. Організатори конференції: Г.Б. Кучанська та Т.В. Поліщук. Виготовлено методичний збірник "Паліативна медицина. Медсестринський процес у пацієнтів, що потребують паліативно-хоспісної допомоги". На честь Міжнародного Дня людей похилого віку був проведений тижневик “Я за активне довголіття”. Викладачі О.І.Шайдаюк та Г.Б.Кучанська в 2015 р. провели олімпіаду з дисципліни “Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині” на тему “Якби геронтологія все знала, то геріатрія смогла”. Завідуюча медсестринським відділенням по догляду за пацієнтами похилого та старечого віку Олена Іванівна Шайдаюк провела майстер-клас на тему «Застосування проблемного методу при викладанні дисципліни “Медсестринство в геронтології, геріатрії та паліативній медицині”. Також, майстер-класи проводяться найкращими конкурсантками, які готуються до участі в конкурсі “Кращий за фахом” під контролем викладачів для студентів медсестринського відділення ІІ та ІІІ курсів з демонстрацією алгоритмів виконання різних видів практичних навичок у вигляді ділової гри.

92

93

94

Згідно наказу Департаменту охорони здоров’я і курортів Вінницької обласної Державної адміністрації створене відділення медсестринського догляду за пацієнтами похилого та старечого віку. Таким чином створені умови для залучення студентів до волонтерської діяльності на базі геріатричного відділення міської клінічної лікарні № 3, а також до співпраці з патронажною службою організації Товариства Червоного Хреста міста Вінниці по обслуговуванню самотніх малозабезпечених громадян похилого віку в домашніх умовах. У геріатричному відділенні студенти набувають вмінь деонтологічної поведінки, мистецтва спілкування з пацієнтами старших вікових груп, створення для них безпечного життєвого простору. Традиційним стало привітання пацієнтів геріатричного відділення з Міжнародним днем людей похилого віку та 9 Травня – Днем Перемоги, яке включає святковий концерт силами учасників художньої самодіяльності коледжу. З метою надання медичних та соціальнихпослугв домашніх умовах підопічним патронажної служби Товариства Червоного Хреста, а саме самотнім малозабезпеченим людям поважного віку, працює волонтерська група «Милосердя». В рамках співпраці з Товариством Червоного Хреста волонтери групи “Милосердя” щороку беруть активну участь в інформаційно-просвітницькій роботі. В цьому напрямку діють такі програми: “Молодь Вінниці – за життя без СНІДу”, “Червоний Хрест проти туберкульозу і СНІДу” та інші. В березні 2015 року волонтери взяли участь в акції Товариства Червоного Хреста і громадської організації «Спорт для всіх» до Дня боротьби з туберкульозом у Парку дружби народів. Серед волонтерів Вінницького медичного коледжу створено лекційну групу. Її учасники готують мультимедійні проекти на актуальні теми і виступають з ними в навчальних закладах міста, обласній дитячій бібліотеці ім. І.Франка, пропагуючи здоровий спосіб життя, відмову від шкідливих звичок, знання щодо профілактики небезпечних інфекційних захворювань – туберкульозу, ВІЛ-інфекції. Волонтери коледжу щороку направляли делегатів на Національну молодіжну Асамблею, яку організовує Товариство Червоного Хреста України з 2011 року, де гідно представляють волонтерський рух області. За активну життєву позицію, соціальну підтримку найуразливіших верств населення волонтери неодноразово отримували подяки і грамоти. Студентка Перепелюк Алла стала переможцем конкурсу «Волонтер року 2012» в номінації «Волонтер милосердя», посівши ІІІ місце. У вересні 2013 року вона представляла волонтерський рух Вінниччини і нашого коледжу на Третій Національній молодіжній Асамблеї Червоного Хреста, яка проходила в Криму на мисі Тарханкут і була присвячена 95-річчу Товариства Червоного Хреста України. У роботі Асамблеї брали участь волонтери Червоного Хреста з Росії, Білорусі, Польщі, Німеччини, Казахстану, Китаю.

100

101

Формуванню творчої та наукової еліти в медицині сприяє проведення щорічного конкурсу фахової майстерності випускників медичних коледжів «Ескулап». Спільно з цикловими комісіями хірургії та педіатрії викладачі виявляють найбільш професійно підготовлених студентів-випускників медсестринського відділення. Неодноразово наші конкурсантки займали перші місця. Так, дипломом Переможця V Всеукраїнського конкурсу за фахом «Сестринська справа» була нагороджена Степанишина Яна (I місце), дипломом Переможця VI Всеукраїнського конкурсу – Борячук Юлія (I місце), дипломом Переможця IX Всеукраїнського конкурсу – Кізілова Юлія (II місце), дипломом Переможця X Всеукраїнського конкурсу – Патлатюк Богдана (III місце), дипломом Переможця XI Всеукраїнського конкурсу – Василишена Анастасія (I місце), дипломом Переможця XII Всеукраїнського конкурсу – Вільцанюк Тетяна (I місце).

102

103

З метою підвищення свого професійного рівня викладачі циклової комісії проводять відкриті уроки. Так, Н.В. Бондаренко в 2016 р. провела відкрите теоретичне заняття на тему «Медсестринський процесс при цукровому діабеті».

Викладачі циклової комісії сестринської справи є кураторами груп медсестринського відділення. Серед них Поліщук Т.В., Кучанська Г.Б., Мельничук К.І., Литвинюк В.В., Морозенко І.В., які проводять екскурсії в бібліотеку ім. Тімірязєва; художній музей, музей історії Вінницького медичного коледжу, в музей Д.К. Заболотного, в музей-садибу та склеп-усипальницю М.І.Пирогова, в Львів, Карпати; екскурсії в Уманський Софіївський парк.
На цикловій комісії сестринської справи працюють викладачі, які люблять свою професію і гордяться, що вони є викладачами Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного.