Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

ОГОЛОШЕННЯ

Запрошуємо абітурієнтів
1 лютого 2020 (субота)
НА ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
з 11-00
в актовому залі коледжу
який знаходиться м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

Вторник, 18 Апрель 2017 06:49
Оцените материал
(0 голосов)

За ініціативою ВООЗ щорічно 7 квітня у всіх країнах світу відзначається Всесвітній день здоров’я.
Тема Всесвітнього дня здоров’я 2017 року «Депресія: давайте поговоримо».

IMG 0855

Все більшої актуальності у групі невротичних розладів набуває проблема депресії.
Депресія – це патологічно знижений настрій, неможливість насолоджуватись, радіти життю.
Згідно світової літератури депресія відноситься до захворювань з високим рівнем розповсюдженості з тенденцією до хронічного перебігу. За даними ВООЗ 18-25% жінок та 8-11% чоловіків хоча б раз у житті переносять яскравий епізод депресії. Доля депресій у загально медичній практиці коливається від 10 до 33% при тому, що більше половини хворих із депресією не потрапляють в поле зору клініцистів.
Найчастіше депресія виникає в середньому віці у період найвищої життєвої активності людини і за оцінкою експертів приводить до зниження працездатності, побутової та соціальної адаптації. На сьогодні по кількості втрачених років повноцінного життя депресивні розлади випереджають решту психічних захворювань, в тому числі хворобу Альцгеймера, алкоголізм, шизофренію і за прогнозами ВООЗ до 2020 року можуть зайняти друге місце серед причин інвалідності, поступаючись лише ішемічній хворобі серця.
Депресія може являтись першою ознакою любої органічної патології: запалення інфекційних захворювань, новоутворень, тощо.
Депресія значно ускладнює перебіг любої хвороби та негативно впливає на реабілітацію хворого. Так, у хворих, які перенесли інфаркт міокарду на фоні депресії смертність на протязі 6 міс. в 6 раз перевищує смертність у хворих із стабільною психікою
Доведена кореляція між ростом депресивних розладів та подальшим поширенням алкоголізму серед населення.
Одним із самих трагічних наслідків депресії є суїцідальна спрямованість хворих. На фоні патологічно зниженого настрою внутрішній світ хворого забарвлюється темними кольорами. В деяких випадках хворі не можуть подолати внутрішній бар’єр та звернутись по допомогу. Ідеї власної неповноцінності, самоприниження та самозвинувачування з одного боку, замкненість та відгородження від “повноцінного ” оточуючого світу з іншого приводять до розвитку внутрішнього конфлікту вирішення якого хворий бачить лише у добровільному припиненні життя.
Нажаль все частіше депресивні розлади визначаються у молоді.
До Всесвітнього дня здоров’я 2017 року за тематикою «Депресія: давайте поговоримо» студентами Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного було проанкетовано близько 400 респондентів з приводу депресивної направленості.
За даними анкетування
• 49% опитуваних відмічають знижений, тужливий настрій;
• 56% знаходяться у субдепресивному стані, серед них 61% дівчат та 30% юнаків.
• 35% втратили впевненість в собі та самоповагу;
• 33% відчувають провину;
• 31% втратив цікавість до життя та відчуття радості;
• 15% мають думки про самогубство.
За результатами моніторингу психоемоційного стану студентів Вінницького медичного коледжу, яким було охоплено близько 400 чол., 23,3% респондентів не мають надії на майбутнє, а 13% відчувають, що у випадку їх смерті, іншим людям стане легше.
Цифри вражаючі – вони примушують пригадати слова американського журналіста Пола Лауера: „Як жахливо, що пора молодості, що природним образом характеризується чистотою серця, свіжістю почуттів, оптимістичною наївністю, радістю, пошуками добра у світі стала всупереч природі часом пітьми, пороків та смерті”.
Вражає, чи не так?
В рамках кампанії всесвітнього дня здоров’я 2017 року «Депресія: давайте поговоримо» студентами Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного під керівництвом викладачів неврології та психіатрії Ілясювою Ю.С та Толстограєвою О.Ю. було проведено ряд заходів направлених на актуалізацію психолого-психіатричної допомоги населенню міста Вінниця з метою виявлення та подолання депресії.
Студенти нашого коледжу створили тематичні санбюлетні, старанно розповсюджували буклети запропоновані Обласним центром здоров’я, серед пересічних громодян міста Вінниці.
Також проводились бесіди, «круглі столи» та тематичні зустрічі зі студентами та співробітниками коледжу, трудовими колективами м.Вінниці та пацієнтами психонеарологічного діспансеру на базі якого проводяться практичні заняття по неврології та психіатрії за спеціальностями сестринська справа, лікувальна справа та та акушерька справа.

Студентам коледжу демонструвались навчалні відеофільми за темами «Депресія», «Суїцид», «Алкоголізм та депресія».
На базі практичних занять у діспансері Вінницікої психо-неврологічної лікарні проведено виставку художніх робіт пацієнтів у депресивному стані.
Катастрофічно швидке розповсюдження депресії у всіх країнах серед різних прошарків населення жахає фахівців.
Тому профілактика та лікування депресивних станів, впровадження культури психолого-психіатричної допомоги серед населення виходить на перший план для збереження психічного здоров’я населення будь якої країни, в тому числі і України.

Последнее изменение Среда, 19 Апрель 2017 08:20