Версия для печати

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ІМУНІЗАЦІЇ

Среда, 10 Май 2017 09:35
Оцените материал
(1 Голосовать)

За ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу в останній тиждень квітня відзначається Всесвітній тиждень імунізації з метою сприяти використанню вакцин для захисту людей різного віку, особливо дітей, від смертельних хвороб. Всесвітній тиждень імунізації 2017 року повинен надати нового імпульсу зусиллям із активізації дій, спрямованих на підвищення рівня інформованості і попиту на імунізацію з боку місцевих громад, а також на підвищення ефективності послуг з проведення вакцинації.
Масове те регулярне проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному так і в глобальному масштабах. При цьому виражений епідемічний ефект відзначається лише при охопленні щепленнями не менше ніж 95% населення.


На жаль, рівень вакцинації дітей в Україні за даними 2016 року далекий від рекомендованого ВООЗ 95%. Україна має найнижчі показники охоплення щепленнями серед усіх європейських країн та одні з найнижчих в світі. Про це свідчить офіційна статистика МОЗ України, ВООЗ та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Українське суспільство потребує більшої обізнаності щодо проблематики вакцинації.
З 24 по 30 квітня, в Україні проводиться тиждень імунізації. Цей тиждень має стати щорічним і відбуватиметься одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.
Цикловою комісією санітарно-гігієнічних дисциплін проводиться роз’яснювальна робота щодо доцільності вакцинації серед студентів коледжу. Група 3 медсестер "В" під керівництвом куратора Куцаєвої Н.П. підготувала інформацію про терміни і користь вакцинації серед різних контингентів населення і провела освітню роботу серед студентів коледжу.

Лампіцька О.К.