Вінницький медичний коледж

Вінницький медичний коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

ОГОЛОШЕННЯ

 

Запрошуємо на 

урочисті заходи з нагоди відкриття пам’ятного знака медичним працівникам - учасникам Революції гідності та антитерористичної операції, що відбудуться 19 червня 2019  о 10,00

біля Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного
м. Вінниця, вул. Пирогова, 57
(зупинка "Мед. університет", район ринку "Урожай")

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

+38 0432 61 15 53

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

СИНДРОМ ПРОФЕСІЙНОГО ВИГОРАННЯ РАМКАХ ТЕМИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я 2017 РОКУ «ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я НА РОБОЧОМУ МІСЦІ». ВИКЛАДАЧІ ТОЛСТОГРАЄВА О.Ю., ІЛЯСОВА Ю.С.

Оцените материал
(0 голосов)

За ініціативою ВООЗ щорічно 10 жовтня у всіх країнах світу відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.
Тема Всесвітнього дня психічного здоров’я 2017 року «Психічне здоров'я на робочому місці».


Все більшої актуальності у питаннях психічного здоров’я на робочому місті набуває проблема синдрому професійного вигорання.
Протягом останніх десятиліть глобалізація і технічний прогрес змінили світ праці. Нові форми працевлаштування, організації праці, трудових відносин сприяли поширенню стресу і пов'язаних з ним розладів.
Сучасне життя саме по собі сприяє стресам: зміни в політичному житті, економіці, напруженість на роботі, конфлікти і особисті переживання, та і просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина починає звикати до своїх стресів, накопичуючи психічну напруженість, наближаючись до депресії і глибших психічних порушень. Стреси стали складовою життя сучасної людини. Люди борються з наслідками, не замислюючись про те, що треба попереджати емоційну напруженість, а не чекати негативної дії на здоров'я.
На сьогоднішній день Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала, що синдром емоційного вигорання є проблемою, що потребує медичної уваги. Згідно з визначенням ВООЗ (2001), «синдром вигорання (burnout syndrome) — це фізичне, емоційне або мотиваційне виснаження, що характеризується порушенням продуктивності в роботі та втомою, безсонням, підвищеною схильністю до соматичних захворювань, а також вживанням алкоголю або інших психоактивних речовин з метою одержати тимчасове полегшення, що має тенденцію до розвитку фізіологічної залежності і (у багатьох випадках) суїцидальної поведінки. Цей синдром звичайно розцінюється як стрес-реакція у відповідь на безжалісні виробничі та емоційні вимоги, що відбуваються через надмірну відданість людини своїй роботі з супутньою цьому зневагою до сімейного життя або відпочинку».
Праця медичних працівників відповідальний, вимагає витривалості, передбачає високу і постійну психоемоційну навантаження, а також необхідність прийняття рішень в екстремальних ситуаціях. Саме тому медичні працівники перебувають у групі ризику, як фахівці, найбільш схильні потенційно даного синдрому.


Причинами професійного вигоряння у медичних закладах є:
• Емпатія - співпереживання емоційним станом пацієнта. Лікар сприймає проблеми пацієнта на особистому рівні.
• Невідповідність досвіду і знань роботі, яка виконується. Так як медична діяльність пов'язана зі здоров'ям людини, не маючи достатнього досвіду і практичних навичок, лікар особливо гостро переживає за наслідки своєї діяльності.
• Напружені відносини в колективі, з керівництвом.
• Недостатнє матеріальне заохочення медичного працівника.
• Надмірна завантаженість медичного працівника.
• Погані умови роботи.
• Невідповідність між бажаним і надаються рівнями відповідальності.
• Неможливість особистого розвитку, та інші.
Фізичні симптоми професійного вигорання: постійна втома, головний біль, фізичне виснаження, розсіяна увага, зниження реакції, сонливість, безсоння, зміна ваги.
Психологічні симптоми професійного вигорання: апатія, депресія, дратівливість, песимізм, нервові зриви, почуття тривоги, страх не впоратися зі своїми обов'язками.
Медиики працюють з людьми, тому повинні бути в гарному настрої. У той же час, якщо пацієнт не в настрої, він може скидати свій негатив на медпрацівників, що виснажує психологічно. Дуже важко в такій ситуації зберігати спокій. Саме цьому аспекту, роботі медиків з людьми (професія типу «людина-людина»), необхідно приділяти найбільше уваги.
Синдром професійного вигорання у медичного персоналу проявляється в зниженні зацікавленості в роботі, більшої витрати часу на постановку діагнозу. Професійно втомлені лікарі можуть ставити неправильний діагноз, призначати неправильні методи лікування, затримуватися довше на роботі, або ж раніше йти додому. У колективі це проявляється відособленістю від колег. З'являються шкідливі звички, що може мати погані наслідки не лише для лікаря, але і всього медичного закладу, так як він має доступ до різних лікарських засобів.
Щоб не допустити вигоряння медичні працівники повинні дотримуватися наступного:
1. Тверезо оцінювати свої можливості.
2. Самовдосконалюватися: відвідувати конференції, семінари, майстер-класи. Почуття сидіння на одному місці і зупинки в розвитку призводить до поступового впадати в депресію і є причиною вигоряння.
3. Мати хобі та активно відпочивати в неробочий час. Це найкраще відволікає від думок про роботу
4. Піклуватися про своє здоров'я, дотримуватися режиму харчування і сну.
5. Вести активне соціальне життя.
6. Спілкуватися з людьми, що не мають відношення до медицини (тобто не обмежувати коло спілкування колегами).
7. Не гнатися за успіхом або перемогою. Виконувати свої обов'язки необхідно якісно і відповідально, але спокійно і розмірено, адже нервове виконання призводить до психічної напруженості.

В рамках кампанії дня психічного здоров’я 2017 року «Психічне здоров'я на робочому місці» студентами Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного під керівництвом викладачів неврології та психіатрії Ілясовою Ю.С та Толстограєвою О.Ю. було проведено тижтневик заходів направлених на актуалізацію психолого-психіатричної допомоги на робочому місті населенню міста Вінниця з метою виявлення та подолання синдрому професійного вигорання.
Студенти нашого коледжу створили тематичні санбюлетні, старанно розповсюджували буклети запропоновані Обласним центром здоров’я, серед пересічних громодян міста Вінниці, студентів коледжу.
Також викладачами Ілясовою Ю.С., Толстограєвою О.Ю. проводились бесіди із викладачами коледжу з метою профілактики та подолання синдрому професійного вигорання, «круглі столи» та тематичні зустрічі зі студентами, співробітниками ВОПНД та пацієнтами психонеарологічного діспансеру на базі якого проводяться практичні заняття по неврології та психіатрії за спеціальностями сестринська справа, лікувальна справа та та акушерька справа.
Студентам коледжу демонструвались навчалні відеофільми за темами «Депресія», «Професійне вигорання», «Алкоголізм та депресія».
На базі практичних занять у діспансері Вінницікої психо-неврологічної лікарні викладачем Толстограєвою О.Ю. було проведено майстер-клас «Запобігання синдрому професійного вигорання».
Проблема підвищення ефективності професійної діяльності завжди була і є актуальною для будь-якої організації, в тому числі і для медичних установ, що визначає високий ступінь актуальності проблеми своєчасної профілактики професійного вигорання у медичних працівників.

IMG 0854 Копировать