Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4 5

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

З 25.10.2021 р. розпочинається акредитаційна експертиза за спеціальністю 223 Медсестринство освітньої програми «Сестринська справа» за першим рівнем вищої освіти.

 

У зв’язку з складною епідеміологічною ситуацією святкування 100-річчя закладу відкладається.

Про дату святкування буде оголошено пізніше.

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45


Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ХІРУРГІЧНИХ ДИСЦИПЛІН

Окремо циклова комісія створена у 70-ті роки. Очолила її кандидат медичних наук, автор програм з хірургії для фельдшерів медичних училищ усього Радянського союзу, учасник Великої Вітчизняної війни П’ятигорська М.С., яка пропрацювала в медичному училищі більше 25 років. З 1978 року по 2017 рік головою циклової комісії був практикуючий лікар - хірург, викладач вищої категорії, викладач - методист Ілясов С.В. З 2017 року по теперішній час циклову комісію очолює кандидат педагогічних наук, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач - методист Біліченко О.В.

заг

Навчально - виховний процес на цикловій комісії забезпечують 16 викладачів. Серед них: 4 викладача – методиста (Біліченко О.В, Ілясов С.В., Новицька Л.А., Постольнікова І.М.), старший викладач – Яшан З.О, 8 викладачів мають вищу кваліфікаційну категорію (Біліченко О.В., Ілясов С.В, Овчарук А.О., Яшан З.О, Новицька Л.А.,   Постольнікова І.М., Паламарчук В.Б., Рикачевський О.В.), 3 викладачі – першу кваліфікаційну категорію (Токар О.В., Лисенко Н.М., Ніколюк О.М.), 4 – спеціалісти (Ковтонюк О.М., Плакида А.О., Палійчук В.Г., Домбровський М.М.).

         У Вінницькому медичному коледжі ім. акад. Д.К. Заболотного більше 30 років працюють викладачі - наставники циклової комісії Ілясов С.В., Новицька Л.А., Яшан З.О., Овчарук А.О. У різні роки на цикловій комісії працювали кандидати медичних наук: Андрієвський І.Ю., Головцев М.М., Жупанов А.С., Тарасюк В.С., Вознюк Д.І., Колодій С.А., а також викладачі: Кас’ян В.М., Святецький В.Г., Доленко В.І., Дячок А.І., Феденюк Л.В., Шкробот П.Т., Михайлівська О.М., Орностай В.О., Стравець Ц.С., Жупанов А.А., Одарченко П.А., Тімін О.І., Іванов А.А., Шакула О.О., Медвецький І.І., Рахімов Є.М., Матвєєв А.М. та інші.

         Циклова комісія співпрацювала і співпрацює з науковцями Вінницького медичного університету - Жученко О.П., Годлевським А.Г., Ковальчуком В.П., Желібою М.Д., Тарасюком В.С., Дударенко Б.І., Власенко І.Г., Колодій С.А. та іншими, лікарями практичної медицини Вінниці та області.

       Навчальна база циклової комісії складається з комплексу кабінетів, лабораторій, оснащених сучасним медичним обладнанням, фантомами, муляжами, комп'ютерною технікою. Проведена реконструкція операційного блоку, поточний ремонт кабінетів та лабораторій циклової комісії. Для відпрацювання та закріплення практичних навичок придбані сучасні муляжі та тренажери.

         Базами практичної підготовки з хірургії та вузьких спеціальностей є МЛШМД, обласна лікарня ім. М.І.Пирогова, КНП "Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни ВОР", МКЛ № 3.

         Викладачі циклової комісії постійно впроваджують і удосконалюють методики навчального процесу. Викладачами - хірургами вперше серед медичних училищ України було створено навчальний фільм “Асептика та антисептика”, що в подальшому створило основу активному впровадженню сучасних методик викладання. По всім навчальним дисциплінам циклу створені програми.

     На цикловій комісії значна увага приділяється видавничій діяльності та методичній роботі. Зокрема, випущені підручники та посібники з хірургії: “Збірник тестів з педіатрії, терапії та хірургії” – Тарасюк В.С., Новицька Л.А., “Клінічне медсестринство в хірургії” – Тарасюк В.С, Новицька Л.А., Новицький А.О.); методичні рекомендації «Формування професійної етики у студентів медичного коледжу», навчальний посібник «Основи професійної етики медичної сестри» (Біліченко О.В.).

     На звернення центру тестування, викладачі циклової комісії створюють тестові завдання ліцензійного екзамену для медичних сестер, фельдшерів, акушерок Крок М.

         Активізації навчального процесу та підвищенню рівня викладання предметів циклу сприяє проведення тематичних олімпіад з отоларингології, офтальмології, а також конкурсів «Кращий за фахом» серед медичних сестер медичних коледжів регіону та України. Студенти Вінницького медичного коледжу протягом всього періоду існування Всеукраїнського конкурсу "Ескулап" не займали нижче 10 місця по Україні, а чотири рази займали перше місце (два останніх рази у 2015 та 2016 роках). Плідна праця викладачів відзначена Подяками та преміями навчального закладу.

         Значна увага в останні роки викладачами циклу приділяється підготовці студентів випускних груп до ліцензійного іспиту. Удосконалення методики підготовки, активне застосування комп'ютерної техніки сприяє значному покращенню результатів екзаменів по навчальним дисциплінам циклу. Крім олімпіад та конкурсів, ефективно розширює професійний кругозір гурткова робота під час якої студенти займаються пошуковою роботою, готують тематичні реферати та огляди відповідної літератури, створюють презентації, виступають перед колегами та населенням з освітньо - просвітницькою тематикою, працюють у лікувальних закладах міста. Гуртківцями, під керівництвом викладачів, були виготовлені стенди «Пневмоторакс. Механізм дихання» та муляжі «Обстеження вуха», «Промивання сльозних ходів», «Анатомія носа», які дозволяють краще засвоїти програмний матеріал та передбачені навички. Зазначені роботи неодноразово було відзначено на обласних виставках технічної творчості.

   Слід відзначити бажання викладачів підвищувати свій професійний рівень: стажування з навчальних дисциплін викладання, участь у методичних об'єднаннях, конференціях, міжнародних конгресах, медичних спільнотах. Активну участь викладачі циклової комісії приймають у науковій діяльності: підготовка статей до наукових конференцій, закінчення магістратури, навчання в аспірантурі, захист кандидатської дисертації.

         У 2010 році проведена ювілейна конференція з приводу 200-річчя народження видатного вченого - хірурга, нашого земляка М.І.Пирогова.

         У жовтні 2011 р. на базі Вінницького медичного коледжу проводилась науково-практична конференція, присвячена життю та діяльності вченого, лікаря-хірурга, архієпископа Кримського та Сімферопольського Войно-Ясинецького (Луки Кримського). В роботі конференції, крім співробітників коледжу, приймали участь фахівці Вінницького національного медичного університету, духовенство області та миряни. Щороку, згідно підписаного меморандуму про співпрацю, наша циклова комісія разом з обласною станцією переливання крові проводить дні донора у коледжі, які проходять під гаслом: «Здай кров – врятуй життя!».

                  Враховуючи існування військового конфлікту на сході України, виникла необхідність терміново внести корективи по наданню медичної допомоги не лише у мирний час а й в умовах локальних бойових конфліктів.

         Двічі у 2015 році на базі Вінницького медичного коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного інструкторами проекту «Медсанбат» були проведені заняття з надання медичної допомоги пораненим та постраждалим в умовах АТО та інших бойових конфліктах по сучасним стандартам збройних сил. В обох випадках у цих заняття приймали активну участь викладачі хірургічного циклу та студенти випускних груп фельдшерського та медсестринського відділень.                        Зважаючи на отриманий досвід, переглянуті методики викладання навчальних дисциплін циклової комісії («Хірургія», вузькі спеціальності, «Військово – медична підготовка», «Захист України»).

       На основі набутих знань та навичок викладачі циклової комісії провели неодноразові майстер класи з надання невідкладної допомоги:

- в рамках обласних методичних об'єднань для викладачів хірургії регіону;

- на звернення адміністрацій навчальних закладів міста Вінниці та Вінницького району для викладачів, студентів та учнів: коледжу НУХТ, Вінницького транспортного коледжу, ЗОШ с. Селище, Вінницького району, ЗОШ № 26 м. Вінниці, вищого професійно - технічного училища №5 м. Вінниці, Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді, факультету підвищення кваліфікації від навчально-методичного центру професійно - технічної освіти у Вінницькій області.

- на звернення Управління поліції у Вінницькій області проведено чотири навчальні тренінги з медичної підготовки для особового складу.

     За бажання та вміння донести знання з невідкладної медичної допомоги, викладачі циклової комісії нагороджувалися Подяками та Грамотами від керівництва зазначених установ. Праця і здобутки наших викладачів були відмічені Дипломом регіонального конкурсу «Благодійна Вінниччина 2018» у номінації «Колективне волонтерство», що проходив в рамках Національного конкурсу «Благодійна Україна».

Колектив циклової комісії хірургічних дисциплін працював, працює і буде працювати для виконання завдань з підготовки кваліфікованих медичних кадрів для України.

01біліченко

 

 

 

 Біліченко Олександр Віталійович

Голова циклової комісії, кандидат педагогічних наук, викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Дисципліни викладання:

 - Хірургія

 - Медсестринство в хірургії

 - Невідкладні стани в хірургії

Працює в коледжі з 2000 року.

 

 

аверянова

 

 

 

Авер’янова Ольга Юріївна

Викладач другої кваліфікаційної категорії

Дисципліни викладання:

 - Стоматологічні хвороби

 - Зуботехнічне матеріалознавство

 - Моделювання

Працює в коледжі з 2013 року.

 

 

 

01ілясов

 

 

 

Ілясов Станіслав Васильович

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Дисципліни викладання:

 - Хірургія

 - Невідкладні стани в хірургії

 - Медсестринство в хірургії

Працює в коледжі з 1976 року.

 

 

 

01лисенко

 

 

 

 

Лисенко Наталія Миколаївна

Викладач першої кваліфікаційної категорії.

Дисципліни викладання:

 - Оториноларингологія

 - Онкологія

Працює в коледжі  з 2012 року.

 

 

 

01ныколюк

 

 

 

 

Ніколюк Олена Миколаївна

викладач першої кваліфікаційної категорії.

Дисципліни викладання:

 - Військово-медична підготовка

 - Офтальмологія

Працює в коледжі з 2000 року. 

 

 

 

01новіцька

 

 

 

Новицька Людмила Анатоліївна

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Дисципліни викладання:

 - Хірургія

 - Невідкладні стани в хірургії

 - Медсестринство в хірургії

Працює в коледжі з 1978 року.

 

 

 

01новицкий

 

 

 

 

Новіцкий Олександр Михайлович

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Дисципліни викладання:

 - Захист України

Працює в коледжі з 2002 року.

 

 

 

 

01овчарук

 

 

 

Овчарук Анатолій Олександрович

Викладач вищої кваліфікаційної категорії.

Дисципліни викладання:

 - Хірургія

 - Невідкладні стани в хірургії

 - Медсестринство в хірургії

Працює в коледжі з 1981 року.

 

 

 

01паламарчук

 

 

 

Паламарчук Вікторія Борисівна

Викладач вищої кваліфікаційної категорії.

Дисципліни викладання:

 - Хірургія

 - Медсестринство в хірургії

 - Невідкладні стани в хірургії

Працює в коледжі з 2002  року.

 

 

 

01постольникова

 

 

 

 

Постольнікова Ірина Михайлівна

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Дисципліни викладання:

 - Анестезіологія та реаніматологія

 Працює в коледжі з 1999 року.

 

 

 

 

01рикачевский

 

 

 

 

Рикачевський Олександр Володимирович

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, магістр освітніх, педагогічних наук.

Дисципліни викладання:

 - Анестезіологія та реаніматологія

Працює в коледжі з  2002 року. 

 

 

 

 

01токар

 

 

 

 

Токар Олександрович Володимирович

Викладач другої кваліфікаційної категорії.

Дисципліни викладання:

 - Онкологія

 - Медсестринство в онкології

 - Військово-медична підгототовка

Працює в коледжі з 2014 року. 

 

 

01яшан

 

 

 

 

Яшан Зоя Олександрівна

Викладач вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач.

Дисципліни викладання:

 - Офтальмологія

 - Перша домедична допомога

Працює в коледжі з 1980 року.