Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання – головний компонент професійної підготовки майбутнього фахівця, важлива складова освітнього процесу, метою якого… Докладніше...
Знати, щоб вижити

Знати, щоб вижити

Рекомендована інформація до дій в умовах воєнного стану Знати щоб вижити Докладніше...
1 2 3 4 5

ОГОЛОШЕННЯ

З 14.11.2022 р. по 19.11.2022 р. будуть проведені заходи внутрішньоколеджного контролю з метою перевірки стану організації навчально-виховної роботи на цикловій комісії санітарно-гігієнічних дисциплін.

З 07.11.2022 р. по 03.12.2022 р. будуть проведені заходи внутрішньоколеджного контролю з метою вивчення стану організації навчально-виховної роботи на медсестринському відділенні.

 

 

 

 

 

 

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

СПІЛЬНИЙ ПЛАН ГО «ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА АСОЦІАЦІЯ ЕНДОКРИНОЛОГІВ» ТА КНП «ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ЕНДОКРИНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ»

Тема Всесвітнього дня боротьби з діабетом 2020 - медсестра та діабет. Кампанія спрямована на підвищення обізнаності щодо вирішальної ролі, яку відіграють медсестри у підтримці людей, які страждають на діабет.

На даний час медичні сестри становлять понад половину світової робочої сили в галузі охорони здоров’я. Вони виконують видатну роботу з підтримки людей, які живуть із широким спектром проблем зі здоров'ям. Люди, які або живуть з діабетом, або мають ризик розвитку захворювання, також потребують їх підтримки.

Люди, які живуть з діабетом, стикаються з низкою проблем, і освіта має життєво важливе значення, щоб забезпечити медсестер необхідними навичками для підтримки людей.

Оскільки число людей, хворих на цукровий діабет, продовжує зростати у всьому світі, роль медсестер та іншого допоміжного медичного персоналу набуває все більшого значення в управлінні наслідками захворювання.

Надавачі медичних послуг та уряди повинні визнати важливість інвестування в освіту та навчання. Маючи належний досвід, медсестри можуть змінити ситуацію для людей, які постраждали від діабету.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ):

 • Медсестри становлять 59% медичних працівників
 • Світовий персонал медсестер становить 27,9 мільйона, з них 19,3 мільйона - професійні медсестри
 • Глобальний дефіцит медсестер у 2018 році становив 5,9 мільйона. 89% цього дефіциту зосереджено в країнах з низьким та середнім рівнем доходу

Кількість медсестер, які навчаються та працюють, повинна зростати на 8% в рік, щоб подолати тривожні недоліки в цій професії до 2030 року.

За оцінками ВООЗ, загальний обсяг інвестицій, необхідних для досягнення цілей, визначених цілями соціального розвитку (ЦУР) до 2030 року, становить 3,9 трлн. долларів США - 40% з яких має бути спрямовано на оплату праці працівників охорони здоров'я.

Інвестування у робочу силу в галузі охорони здоров’я також має можливість впливати на інші ЦУР на викорінення бідності, забезпечення інклюзивної та справедливої ​​освіти, досягнення гендерної рівності шляхом зайнятості та розширення прав і можливостей жінок, сприяння гідній роботі та стійкому та всеосяжному економічному зростанню.

Міжнародна Діабетична Федерація (IDF) безпосередньо звертається до політиків та медичних сестер про кроки, які можна зробити, щоб забезпечити найкращу підготовку медичних працівників для підтримки людей, які живуть з діабетом, у своїх громадах - завдяки кращій освіті та фінансуванню.

Медсестри відіграють ключову роль у:

 • Ранній діагностиці діабету для забезпечення швидкого лікування.
 • Забезпеченні навчання самоконтролю та психологічній підтримці хворих на діабет для запобігання ускладнень.
 • Боротьбі з факторами ризику діабету 2 типу, щоб запобігти захворюванню

Залишається значною потреба у більшій освіті та фінансуванні, щоб забезпечити медсестер у всьому світі навичками щодо підтримки людей, які живуть діабет, та тих, хто ризикує захворіти на діабет 2 типу.

Тому надавачі медичних послуг та уряди повинні визнати важливість інвестування в освіту та навчання. Маючи належний досвід, медсестри можуть змінити ситуацію для людей, які постраждали від діабету.

Від імені людей, які живуть із діабетом та постраждали від нього, IDF просить національні уряди визнати та сприяти ролі медсестер у догляді за діабетом.

Факти про діабет:

 • У 2019 році 463 мільйони дорослих (1 з 11) жили з діабетом. До 2030 року кількість людей, які живуть з діабетом, зросте до 578 мільйонів.
 • 1 з 2 дорослих з діабетом залишається недіагностованим (232 мільйони). Більшість із них страждають на діабет 2 типу.
 • Більше 3 з 4 хворих на цукровий діабет живуть у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.
 • На 1 з 6 живонароджених (20 мільйонів) впливає високий рівень глюкози в крові (гіперглікемія) під час вагітності.
 • Дві третини хворих на цукровий діабет живуть у містах, а три чверті - працездатного віку.
 • 1 з 5 хворих на цукровий діабет (136 мільйонів) старше 65 років.
 • Діабет спричинив 4,2 мільйона смертей у 2019 році.
 • У 2019 році на цукровий діабет було витрачено щонайменше 760 мільярдів доларів США на охорону здоров’я - 10% від загальної суми витрат на охорону здоров’я.

Історія Днів діабету

Всесвітній день боротьби з діабетом був створений у 1991 році IDF та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на зростаюче занепокоєння щодо ескалації загрози здоров’ю, спричиненої діабетом. Всесвітній день боротьби з діабетом став офіційним Днем Організації Об’єднаних Націй у 2006 році, коли було прийнято Резолюцію ООН 61/225. Він відзначається щороку 14 листопада, в день народження сера Фредеріка Бантінга, який спільно з Чарльзом Бестом відкрив інсулін у 1922 році.

Всесвітній день боротьби з діабетом - це найбільша у світі кампанія з підвищення обізнаності щодо діабету, яка охоплює глобальну аудиторію понад 1 мільярд людей у ​​понад 160 країнах. Кампанія привертає увагу до питань, що мають першочергове значення для діабетичного світу, та утримує діабет непомітно в центрі уваги громадськості та політики.

Кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом має на меті:

ü Платформа для пропагандистських зусиль IDF протягом року.

ü Глобальний драйвер для пропаганди важливості скоординованих та узгоджених дій для протистояння діабету як найважливішої глобальної проблеми охорони здоров’я

Кампанія представлена ​​логотипом блакитного кола, який був прийнятий у 2007 році після прийняття резолюції ООН про діабет. Блакитне коло - глобальний символ усвідомлення діабету. Це означає єдність світового діабетичного співтовариства у відповідь на епідемію діабету.

Щороку кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом фокусується на спеціальній темі, яка триває один або кілька років. Тема Всесвітнього дня боротьби з діабетом 2020 - Медсестра та діабет.

ГО «ВОАЕ» та КНП «ВОКВЕЦ ВОР» постійно нагадує про проблему цукрового діабету на теренах міста Вінниці, Вінницької області та України. Щорічно проводяться заходи, які залучають різні верстви населення.

Історія днів діабету у Вінницькій області

Кожного року всесвітній День діабету у Вінницькій області проводить Вінницька обласна асоціація ендокринологів разом з працівниками КНП «ВОКВЕЦ ВОР» та студентами ВНМУ ім. М.І. Пирогова:

-         У 2014 році Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом присвячений здоровому харчуванню і проводиться під девізом " Здоровий сніданок - Ваш гарний ранок!". За участі Асоціації хворих на цукровий діабет «Благовіст», громадської організації «Асоціація захисту та допомоги інвалідам «Відкриті серця» та волонтерів – студентів ВНМУ ім. М.І.Пирогова було проведено флешмоб та естафету. Також усі охочі мали змогу пройти скринінг на виявлення цукрового діабету в ТЦ « Магігранд» та ТЦ «Skay Park». За підтримки Департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, адміністрації мерії міста Вінниці та Департаменту охорони здоров’я міської Ради відбулися традиційні заходи проекту «Майстерня здоров’я». Заходи проходили в приміщенні міськвиконкому та міських «прозорих офісах», де були організовані виїзні кабінети медичних фахівців і всі бажаючі змогли виміряти рівень цукру в крові, перевірити артеріальний тиск та отримати кваліфіковану консультацію. Дію проекту будло продовжено в усіх Центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Вінниці.

-         В 2015 році Конференція проводиться для пацієнтів із цукровим діабетом та членів їх родин, сімейних лікарів, ендокринологів. В рамках програми конференції були здійснені консультації лікарів (ендокринолога, офтальмолога та ін.); майстер – класи з техніки інсулінотерапії, дієтотерапії; вимірювання рівня глюкози в крові; художня виставка виробів і малюнків дітей та дорослих з цукровим діабетом спільно з громадськими організаціями, які опікуються людьми з обмеженими можливостями. Також проводились флешмоб на Європейській площі «Блакитне коло об’єднує», а також скринінг в ТЦ «SKY PARK” та «Магігранд»

-         В 2016 році Всесвітній День діабету проходив під девізом «ДІАБЕТ У ФОКУСІ». 12 листопада 2016 року на Європейській площі за участю волонтерів та хворих цукровим діабетом відбувся флешмоб. Модераторами та учасниками флешмобу   стали члени Асоціації хворих на цукровий діабет «Благовіст», Вінницької обласної асоціації ендокринологів, студентського наукового товариства ВНМУ ім. М.І.Пирогова та студентів медичного коледжу. Всі учасники флешмобу створили із блакитних повітряних кульок Блакитне коло. Блакитне коло діабету – зображення, затверджене Міжнародною Діабетичною Федерацією (IDF) та Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я, стало емблемою Всесвітнього Дня Діабету. Також 10.11.2016 року директор КНП «ВОКВЕЦ ВОР» Прудиус П.Г. взяв участь у засіданні Ради експертів з розробки Державної програми «Цукровий діабет». В рамках заходів до Всесвітнього дня діабету – 2016 10 листопада на базі медичного коледжу у м. Вінниці відбулась науково-практична конференція, організована Вінницькою обласною асоціацією ендокринологів спільно з ВОКВЕЦ та кафедрою ендокринології ВНМУ ім. М.І,Пирогова на тему: «Питання та відповіді діабетології». У конференції взяли участь понад 120 фахівців: ендокринологи, сімейні лікарі, терапевти, клінічні ординатори, аспіранти, магістри, лікарі-інтерни, викладачі медичного коледжу. В рамках відзначення Всесвітнього дня діабету на каналі ВДТ 14 листопада транслювалась програма «Лінія здоров’я» на тему: «Зберегти зір при діабеті», у якій взяв участь головний лікар ВОКВЕЦ, обласний спеціаліст, відповідальний за методичну роботу за фахом «Ендокринологія» Прудиус П.Г. та Сергієнко А.М.,- професор, керівник медичного центру «Офтальмологічна клініка професора Сергієнка». 14 листопада 2016 року головний лікар ВОКВЕЦ, обласний спеціаліст відповідальний за методичну роботу за фахом «Ендокринологія» Прудиус П.Г. прийняв участь у зборах пацієнтів з цукровим діабетом у м. Калинівка, в тому числі як член правління Української Діабетичної Федерації та член робочої групи МОЗ України з питань розробки системи відшкодування вартості препаратів інсуліну. У рамках проведення освітнього Проекту «Школа ендокринолога» 17-18 листопада у м. Вінниця та в продовження заходів до Всесвітнього дня цукрового діабету 18 листопада була проведена прес – конференція. Фахівцями Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру спільно із фахівцями Обласного центру здоров’я були розроблені інформаційні матеріали до Всесвітнього дня діабету та розіслано головним лікарям ЛПЗ області на допомогу в проведенні просвітницької роботи серед медичних працівників та населення. Матеріали стосувались виявлення цукрового діабету, методів лікування, техніки інсулінотерапії, харчування при ЦД, факторів ризику розвитку ЦД 2 типу, особливостей догляду за ногами при ЦД, дані світової статистики по ЦД.

-         У 2017 році кампанія, приурочена до Всесвітнього Дня Діабету – 2017, проходив під девізом «Жінка та діабет має право на майбутнє». В рамках заходів до Всесвітнього дня діабету – 2017 – 13 листопада на базі медичного коледжу у м. Вінниці відбулась науково-практична конференція, організована Вінницькою обласною асоціацією ендокринологів спільно з ВОКВЕЦ та кафедрою ендокринології ВНМУ ім. М.І,Пирогова на тему: «Цукровий діабет-спосіб життя». 11 листопада 2017 року, в день відзначення Всесвітнього дня діабету на Європейській площі за участю волонтерів та хворих цукровим діабетом відбувся флешмоб. Модераторами та учасниками флешмобу стали члени Асоціації хворих на цукровий діабет «Благовіст», Вінницької обласної асоціації ендокринологів, студентського наукового товариства ВНМУ ім. М.І.Пирогова та студентів медичного коледжу. Також 11 листопада у приміщенні ТРЦ » SRY PARK» було організовано проведення скринінгу на раннє виявлення цукрового діабету серед населення Вінницької області та м. Вінниці. Засоби масової інформації (ТБ та радіо) м. Вінниці проводили зйомки заходу та брали інтерв’ю у головного лікаря ВОКВЕЦ, обласного спеціаліста, відповідального за методичну роботу за фахом «Ендокринологія» Прудиуса П.Г.: на ТРК « ВІНТЕРА» в програмі «Лінія здоров’я». Також в листопаді 2017 року був відкритий Тренінговий центр, який об’єднав в собі школу хворих на цукровий діабет, школу для хворих з ожирінням та тиреошколу

-         Тема Всесвітнього дня діабету 2018 року: «Сім'я і діабет. Діабет стосується кожної родини». У Вінниці та Вінницькій області відбувся у той час були здійснений широкий спектр заходів щодо Днів діабету. Були проведені численні прес-конференції, нагородження вінричан – членів української збірної з футзалу серед людей з діабетом ДіаЄвро. Також був проведений щорічний скринінг громадян у ТЦ “Sky Park”; і, звичайно, разом з співробітниками кафедри ендокринології ВНМУ ім. М.І. Пирогова був проведений науково-практичний захід у вигляді мастер-класів «Цукровий діабет – роль сімейного лікаря» та «Цукровий діабет: роль медичної сестри ПМСД». Новими заходами у дані Дні діабету були конкурс графіті на території ВОКВЕЦ, а також конкурс дитячого малюнка на І поверсі Тренінгового центру.

-         Тема Всесвітнього дня діабету 2019 року – «Сім’я та діабет». В рамках Днів діабету 2019 спільно ГО «Вінницька обласна асоціація ендокринологів», КНП «ВОКВЕЦ ВОР» та кафедрою ендокринології ВНМУ ім. М.І.Пирогова була проведена науково-практична конференція «Цукровий діабет в рамках метаболічного синдрому. Діабет і серце», майстер – клас для людей з діабетом «Цукровий діабет і я». Фахівці КНП «ВОКВЕЦ ВОР» спільно із ГО «ВОАЕ» прийняли участь у підсумковому форумі «Діабет – не перешкода», що був організований ГО «ДІА-ДІТИ» в приміщенні обласного молодіжного центру «Квадрат». Також кожен рік проводився скринінг для населення міста Вінниці та Вінницької області; 2019 рік не став виключенням.

Таким чином, завдяки зусиллям медичних працівників та науковців Вінницький регіон гідно підтримує та відзначає Всесвітній День діабету, показуючи один з передових світових прикладів звертаючи увагу на проблему цукрового діабету

Грантові проекти

Фахівці КНП «ВОКВЕЦ ВОР», ГО «ВОАЕ» неодноразово здобували перемоги в численних грантових проектах Вінницької області та реалізовували їх для поширення та покращення обізнаності серед населення регіону щодо цукрового діабету.

Так, у 2015 році громадська організація «Вінницька обласна асоціація ендокринологів» реалізувала грантовий проект на тему «Життя з цукровим діабетом».

У 2016 році фахівці ВОКВЕЦ спільно з ГО «Вінницька обласна асоціація громадян, хворих на цукровий діабет «Благовіст» анонсували проект «Виявити вчасно – врятувати зір!». Через грантові проекти від Департаменту інформаційної діяльності Вінницької ОДА було отримано фінансування, а від Української діабетичної федерації — «Окомобіль» й у вересні 2016 року фахівці Центру розпочали роботу. Під час проведення заходів до Всесвітнього дня діабету – за ініціативи Української діабетичної федерації офтальмологічна лабораторія «Окомобіль» та фахівці ВОКВЕЦ в рамках грантового проекту «Виявити вчасно – врятувати зір!» приймали участь у скринінгу з метою ранньої діагностики патології зору у мерії міста Києва 10 листопада 2016 року.

У 2017 році відбулись презентації книг «ДОСТУПНО ПРО ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ» та « ФІЗИЧНА АКТИВНІСТЬ ТА ДІАБЕТ», випуск яких був реалізований за рахунок грантових проектів.

У 2020 році ГО «ВОАЕ» виграла грант на тему «Виявити преддіабет – профілактувати цукровий діабет 2 типу». В рамках даного проекту планується друк інформаційних листів та флаєрів для працівників освіти, правоохоронних органів та населення загалом. Також в рамках даного проекту планується проведення скринінгів для раннього виявлення діабету, а також створення відеофільму для популяризації та підвищення знань щодо профілактики цукрового діабету

 

ФЛАЕРИ по ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТУ

Другие материалы в этой категории: « ДОГОВОРИ СПІВПРАЦІ З ЗАКЛАДАМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я