Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання починається з першого курсу. До послуг студентів 112 кабінетів та лабораторій, а також… Докладніше...
Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя

Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан… Докладніше...
1 2 3 4

Пошук

ОГОЛОШЕННЯ

 

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45


Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

ІСТОРІЯ МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ

Вторник, 16 Февраль 2021 17:48
Оцените материал
(1 Голосовать)

Наш заклад - один з найстарших в Україні. У 1921 році у Вінниці починає працювати акушерська школа.

1

Її першим директором був Реміга Олександр Лаврентійович, за фахом лікар-психіатр, очолював школу до 1932 року. Школа не мала власного приміщення, використовували приміщення жіночої гімназії, зараз школа це № 2. В 1923 році відбувся перший випуск - 24 випускникам присвоєно кваліфікацію "Помічник лікаря по догляду за хворими" (лікпоми), а також випущено 24 акушерки. Це була значна подія в житті Поділля, заклад по суті самостійно вів підготовку медичних працівників середньої ланки. До речі, у 1924 році були проведені перші перевірки школи, в акті про результати перевірки зазначено, що школа є необхідною на Поділлі, вона готує кваліфікованих акушерок, які витісняють "бабок та знахарів", звітність ведеться правильно, навчальні плани складаються згідно інструкцій, але матеріальні умови школи незадовільні, вона не має власного приміщення, інвентаря, гуртожитку, медичних книг, лекторів та іншого.

         З архівної довідки 1927 року відомо, що повна назва школи - Вінницька 3-річна медична профшкола.

2


         А в 30-х роках наш заклад називався медтехнікум (з 1933 р.). Це багатопрофільний медичний навчальний заклад, єдиний на той час на Правобережжі. Працювало три відділення: акушерське, фельдшерське, санітарно-гігієнічне. До 1941 р. директором був Лойферман Абрам Григорович, до речі випускник школи першого випуску. Лойферман був директором двічі, також ще з 1947 по 1972 рік. Він учасник світової війни, заслужений лікар України, багато зусиль докладав до того, щоб школа отримала окреме власне приміщення. Так, в 1934 р. добудовано 3-й поверх над будинком № 17 по вул. Козицького, що дало можливість проводити навчальний процес в повному обсязі. В 1935 р. у Вінниці відкрито психоневрологічний технікум. Згодом обидва заклади об'єднались, отримавши назву в 1936 році "Фельдшерсько-акушерська школа", тут навчається 277 осіб. В архівах читаємо, що позитивним для школи є наявність медінституту, 15 лекторів якого є одночасно і викладачами школи. У медінституті проходять заняття з анатомії, бактеріології, харчової гігієни. У 1937 році школа почала підготовку зубних лікарів.

         Коледж пам'ятає своїх випускників - учасників другої світової війни. В 1929 р. Вінницьку медичну школу закінчив Іван Никифорович Бойко, майбутній двічі Герой Радянського Союзу. В 1941 р. закінчив 1 курс Станіслав Дудковський, він очолював підпільну групу у Вінниці в роки фашистської окупації, закатований фашистами. В 1936 р. наш закінчив Іван Іванович Ковальчук, учасник війни з 1941 року, льотчик, Герой Радянського Союзу.

         У 1954 році Вінницька фельдшерсько-акушерська школа отримує статус медичного училища.

         У 1964 р. отримали перше власне приміщення - корпус по вул. Грушевського.

         1966 р. - знаменна подія - училищу присвоєно ім'я академіка Д.К.Заболотного.

         В 1967 - 1968 рр. на однорічних курсах медсестер для дошкільних закладів навчалась чемпіонка XX Олімпійських ігор з веслування на байдарках і каное Юлія Рябчинська.


         Чухрієнко Дмитро Павлович (народився у Вінниці в 1918 р.) - наш випускник, нагороджений двома орденами Червоної Зірки, багатьма медалями, у 50-х був заступником міністра охорони здоров'я України, ректор Дніпропетровського медуніверситету (1953-55 рр). Наш випускник Валігура Яків Степанович - став професором, доктором медичних наук, деканом лікувального факультету Львівського медичного інституту.

         

 

З 1972 по 1981 рік училище очолював Островський Юрій Іванович. При ньому училище отримало гуртожиток по вулиці Писарєва. Згодом Островського призначають головним лікарем обласної лікарні. А директором училища став Слічний Олександр Іванович, який провів величезну роботу по реконструкції навчального корпусу, де заняття проходили в дві зміни, і домігся виділення земельної ділянки під будівництво нового навчального корпусу.

         У 1984 році училище очолює Тарасюк Володимир Семенович, кандидат медичних наук, професор, заслужений лікар України. Під його керівництвом побудовано новий навчальний корпус та 9-типоверховий гуртожиток. На земельних роботах під гаслом "свій дім - своїми руками" працювали всі - від студента до директора.

         У 1985 р. училище втретє нагороджено перехідним призом Міністерства оборони СРСР за досягнуті показники у підготовці спеціалістів для Збройних Сил СРСР.

         У 1989 р. училище отримало Перехідний червоний прапор за зайняте I місце у Всесоюзному змаганні серед всіх медичних середніх і вищих закладів Радянського Союзу.

 

         Багато років поряд з Тарасюком на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи працювала Бєлова З.П. З її ініціативи та участі оформлено 3 музеї, які відображають історію медицини, історію коледжу, музей Заболотного. У 1990 р. - відкрито музей історії коледжу. Працюють гуртки музичний, драматичний... В 2000 році хоровий колектив коледжу отримав почесне звання "Народний самодіяльний колектив профспілок України".

         1990 - училище взяло участь у Всесоюзній виставці технічної творчості і посіло I місце. А у Москві на ВДНГ був представлений навчально-демонстраційний комплекс "Тренажери - у навчальний процес", який отримав 3 срібні медалі.

         1994 - училище перейменовано в коледж, розпочато підготовку медичних сестер-бакалаврів, а також відкрито перший в області медико-біологічний ліцей для обдарованої молоді на базі 9 класів.

 

 

         З 1997 коледж готував помічників військових лікарів для Збройних Сил України. По закінченню навчання вони отримували військове звання "лейтенант медичної служби", готувались для роботи у військових частинах на посадах начальників медичних пунктів батальйонів, начальників медичних служб.

З 2003 р. коледж очолює Андрієвський Іван Юрійович. При ньому відкрито нову спеціальність - "фармацію". В 2005 р. коледж став лауреатом рейтингу "Кращі підприємства України" в номінації "Освіта". До 90-річчя медичного коледжу біля головного корпусу було відкрито пам'ятник академіку Д.К.Заболотному. В 2015-2016 рр. медсестри 4-х курсів займають перші місця у Всеукраїнському конкурсі "Кращий по професії" - "Ескулап". В 2016 р. Андрієвському І.Ю. указом Президента присвоєно звання Заслуженого працівника освіти України. 2016 рік - коледж відзначив своє 95 - річчя, а також 150 років від народження великого вченого епідеміолога, ім'я якого з 1966 року носить наш заклад - Данила Кириловича Заболотного. З цієї нагоди на будинку за адресою Заболотного, 8 відкрито пам'ятну дошку академіку.

 

3

 

 

5

 

         В коледжі навчається 1147 студентів на шістьох відділеннях за спеціальностями: лікувальна справа, сестринська справа, акушерська справа, стоматологія ортопедична, лабораторна діагностика, фармація. Їх навчають 131 викладач та 118 працівників господарчої частини та лаборантів. За майже століття своєї діяльності Вінницький медичний коледж підготував 26313 медичних спеціалістів, це ціла армія професіоналів, які зайняли своє місце в системі охорони здоров'я. Серед них - професори, академіки, доктори та кандидати наук, головні лікарі, завідуючі лабораторіями, медсестри, фельдшери швидкої допомоги, які бережуть здоров'я людей.

4

6

php shell hacklink php shell seobizde.com hacklink