Вінницький медичний фаховий коледж

Вінницький медичний фаховий коледж

В ряду відомих медичних навчальних закладів України Вінницький медичний коледж ім. акад. Д.К.Заболотного займає почесне… Докладніше...
Сучасна база теоретичного навчання

Сучасна база теоретичного навчання

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, перехід на принципи первинної медико-санітарної допомоги населенню та бюджетно-страхової… Докладніше...
Практична підготовка

Практична підготовка

Практичне навчання – головний компонент професійної підготовки майбутнього фахівця, важлива складова освітнього процесу, метою якого… Докладніше...
Знати, щоб вижити

Знати, щоб вижити

Рекомендована інформація до дій в умовах воєнного стану Знати щоб вижити Докладніше...
1 2 3 4 5

Адреса, телефони

 

contact

21037 м.Вінниця,
вул. Пирогова, 57

+38 0432 53 31 45

Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Новини

Новини (218)

У Вінницькому медичному фаховому коледжі ім.акад.Д.К.Заболотного 21.11.2023 року на ЦК педіатрії в рамках РМО в онлайн форматі викладач неврології, психіатрії та наркології Ілясова Ю.С. провела майстер-клас на тему: «Використання освітнього блогу під час викладання дисциплін психоневрологічного профілю».

Із вітальним словом до учасників РМО звернулась голова ЦК педіатрії О.І.Сімчук, яка відзначила актуальність проведення такого роду заходів серед викладачів педіатрії, неврології та психіатрії, дерматовенерології коледжів Вінницького регіону, побажала всім учасникам миру, найшвидшої перемоги, наукових звершень, здоров’я та успіхів.

Ілясова Ю.С., доктор філософії представила наукову новизну, яка полягає в удосконаленні змісту, форм, методів, засобів та технологій викладання фахових дисциплін психоневрологічного профілю шляхом розроблення, впровадження в освітній процес медичних закладів освіти професійно-орієнтованих блогів, ментальних кар та онлайн-вправ сервісу Learning Apps.

Щиро дякуємо учасникам РМО !

20 листопада 2023 року студенти групи 4 м/с бакалаври захищали свої індивідуальні науково-дослідні проєкти з навчальної дисципліни «Методологія науково-дослідної роботи» під керівництвом викладача Бондаренко Н.В. Студенти самостійно обирали актуальні теми сьогодення. «Надання медичної допомоги особам, що постраждали внаслідок військових дій» підготувала студентка Каленчук Дар’я, в якій висвітлила ефективні стратегії медичного лікування та реабілітації для військово постраждалих. «Взаємозв'язок  рівнів тривожності і механізмів адаптації особистості в студентському віці» підготувала студентка Решетнік Юлія, яка використала для реалізації поставлених завдань та досягнення мети дослідження не лише теоретичні та емпіричні методи дослідження, а й методи математико-статистичної обробки даних: коефіцієнт рангової кореляції Пірсона. Дослідження проведено на базі Вінницького фахового медичного коледжу імені Д. К. Заболотного за участю 96 осіб студентського віку, в якому представлені результати у вигляді діаграм та кореляційного аналізу,а апробацію результатів дослідження було опубліковано у збірнику матеріалів VІ Всеукраїнських психологічних читань «Удосконалення професійної майстерності майбутніх психологів» на тему: «Підтримка психологічного здоров’я особистості в умовах війни», м. Вінниця, 2023 («Взаємозв'язок рівнів тривожності і механізмів адаптації особистості в студентському віці»). «Використання штучного інтелекту в діагностиці і лікуванні захворювань» підготували студенти Вінцковський Дмитро та Селезньов Артур, які на основі аналізу 14 наукових джерел показали результати та висновки, що застосування штучного інтелекту в медицині для діагностики та лікування захворювань відкриває перед сучасною медициною нові горизонти та перспективи: автоматизація і аналіз великої кількості даних, раннє виявлення та точні діагнози, індивідуалізовані підходи, ефективність і доступність медичної допомоги. «Проблематика професійного вигорання медичних сестер» підготувала Трач Наталія, яка проводила анкетування 100 студентів.  Цікавими були роботи: «Поширеність онкологічних захворювань серед мешканців Вінницької області», «Медико-соціальні аспекти репродуктивного здоров’я дівчаток підліткового віку», «Поширеність алергічних захворювань серед населення України», «Роль медичної сестри в медико-психологічній допомозі хворим із розладами харчової поведінки», «Роль медичної сестри у профілактиці гемотрансфузійних ускладнень». Студенти із задоволенням презентували свої роботи, активно задавали питання та цікавились методами дослідження при написанні проєктів.

Викладач сестринської справи Наталія Бондаренко

 

 

 

На базі Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного 16 листопада 2023 року в рамках тижневика циклової комісії відбулось регіональне методичне об’єднання викладачів санітарно-гігієнічних дисциплін, в якому також прийняли участь викладачі та студенти з Гайсинського, Могилів-Подільського та Погребищенського медичних фахових коледжів. Під час РМО була проведена студентська науково-практична конференція на тему «Інфекційні захворювання, виклики сьогодення».». Актуальність цієї теми полягає в тому, що під час війни через відсутність доступу до чистої води, базових умов гігієни і медичної допомоги, перебування великої кількості людей одночасно в приміщеннях, міграція диких тварин в міста та селища, є ризик поширення особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Протягом останніх років в умовах війни профілактика інфекційних захворювань є питанням національної безпеки. Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти, особливо під час війни.

Студентами були підготовлені та представлені презентаційні доповіді на теми:

 1. .Вірусний кліщовий енцефаліт. Доповідач: Авраменко Іванна, студентка гр. 4мсбак. Відповідальний: Ковальчук Л.О., викладач інфекційних хвороб ВМФК.
 2. .Сибірка. Доповідач: Чайкіна Тетяна, студентка гр.3ф. Відповідальний: Федик Т.М., викладач інфекційних хвороб ГМФК.
 3. .Хвороба Легіонерів. Доповідач: Бігас Крістіна, студентка гр. 4фА. Відповідальний: Куцаєва Н.П., викладач інфекційних хвороб ВМФК.
 4. .Кір. Доповідач: Вівсяна Марія, студентка гр.4фБ. Відповідальний: Довженко Л.В., викладач гігієни ВМФК.
 5. .Лептоспіроз. Доповідач: Працьовита Анастасія, студентка 3мсБ. Відповідальний: Шостацька М.О., викладач інфекційних хвороб ВМФК.
 6. .Хвороба Лайма. Доповідач: Гречківська Наталія, студентка гр. 3фА. Відповідальний: Фоменко Г.В., викладач інфекційних хвороб ВМФК.
 7. .Вірусний гепатитА. Доповідач: Харчук Валентин, студент гр.Ф-31. Відповідальний: Шевчук О.В., викладач інфекційних хвороб ПМФК.
 8. Чума. Доповідач: Платовський Андрій. Відповідальний: Юхимчук В.В., викладач ММФК.
 9. Лихоманка західного Нілу. Доповідач: Мазуренко Катерина, студентка гр.3фБ. Відповідальний: Бельдій А.О., викладач Інфекційних хвороб ВМФК.

 

Латинська мова допомагає сучасній людині розширити свій кругозір, бути високоосвіченою людиною, набути ораторських здібностей.

Метою гуртка латинської мови є – привернути увагу студентів до історії, культури та мови Давнього Риму, а також виховати в них прагнення до наукового пізнання, самостійного дослідження, уміння логічно й красномовно висловлювати свої думки та бути комунікабельними.


В кінці семестру, як правило, проводиться підсумкове засідання гуртка у вигляді:

 • Конкурсів
 • Олімпіад
 • Міні - конференцій

 

Конкурс студентських робіт «Латина в сучасному світі» проходив 14.11.2023 року. Координатор проведення конкурсу викладач латинської мови Бронюк Олена.

Мета конкурсу, як зацікавити сучасних студентів до вивчення латини, привернути їх увагу до тих форм, у яких латина функціонує в сучасному повсякденні, та залучення цих форм до процесу викладання латини студентам.

Студентам було запропоновано звернути увагу на використання латини в назвах сучасних брендів, кінострічках, книгах, музичних творів, використовуючи інформаційні джерела такі як YouTube, Instagram, блоги, це допомагає донесенню інформації звичним для молоді способом.

Користь від сучасної телеіндустрії та популярної літератури для вивчення саме медичної термінології важко переоцінити, вони можуть постати невичерпним джерелом навчального процесу.

Результати конкурсу:

 1. Владислава Гончарюк «Латина для міленіалів» переможець у номінації:

«Я – сучасність»

 1. Аліна Монастирська «Латиномовна українська спадщина» переможець у номінації:

«Я – креативність»

 1. Діана Гульченко «Латинська мова в медіапросторі та повсякденні» переможець у номінації:

«Я – актуальність»

 1. Наталя Асаула «Латинська мова в юриспруденції» переможець в номінації:

«Я – молодий вчений»

 1. Артем Ясиновенко «Присутність і вплив латини на музичне мистецтво» переможець в номінації:

«Я – оригінальність»

 

 1. Трет’якова Маргарита переможець в номінації:

«Я – медійник»

Голова циклової комісії іноземних мов _______________ Оксана Данілевич

Викладач латинської мови ________________ Олена Бронюк

На базі Вінницького медичного фахового коледжу ім. акад. Д.К. Заболотного проведено методичне об’єднання викладачів гуманітарних та соціально-економічних дисциплін медичних фахових коледжів Вінницького регіону. Обговорювали питання: методика застосування науково – дослідницької роботи та активних форм навчання; пояснення нагальних питань сьогодення на заняттях з громадянської освіти; організація виховного процесу під час війни; використання дискусійних методів навчання історії. Учасники семінару отримують сертифікати підвищення кваліфікації. Дбаємо про якісний професійний розвиток педагогічних кадрів в умовах війни.

Світлана Круглікова

ДЕНЬ СТУДЕНТА

Воскресенье, 26 Ноябрь 2023 21:46

23 листопада відбувся урочистий захід до міжнародного дня Студента. Це наймасштабніший захід, в якому було залучено найбільша кількість студентів. Виступали студенти з сучасними та народними танцями. Щиру подяку висловлюємо Коробко Ю.М. Вперше відбулася презентація авторської пісні «Ти повертайся» у виконанні Шостацької М.О.
Гостем нашого заходу була учасниця всеукраїнського проєкту «Голос країни» Вікторія Гнатюк з авторськими композиціями.

 

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ

Пятница, 24 Ноябрь 2023 08:36

Група 1 з/т вчергове долучилася до підтримки наших захисників.
Спільно із волонтерами, фондами та небайдужими людьми, нами була зібрана, розсортована та завантажена допомога: продукти харчування (крупи, макарони, мед, закрутки, консерви,чай, кава, горіхи, олія та багато іншого), овочі, фрукти, солодощі, сухий душ, одяг, чорні мішки, отрута для гризунів, туалетний папір, антисептик, сухпайки для військовослужбовців походження США, надані ТОВ Фірма "Дісна". м. Київ.
Також була зібрана дуже необхідна допомога для наших військових медиків, спільно із волонтерами були закуплені ліки яких найбільше потребують наші воїни. Наша найбільша цінність - це їхнє життя!
Студенти та волонтери написали листи подяки для наших захисників. Ми маємо дякувати їм щодня, за нашу країну, за можливіть жити життя, за кожну мить. Дякувати і невтомно докладати усіх зусиль щоб їх підтримати. Разом ми сила

20 листопада на базі ДНЗ "ЦПТО 1 м.Вінниці" відбувся Форум до Дня спільних дій в інтересах дітей "Актуальні проблеми захисту дітей, які постраждали внаслідок військової агресії"

Захід був організований службою у справах дітей Вінницької міської ради з метою привернення уваги громадськості, організацій, установ, координації зусиль органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.
Учасниками заходу були представники соціально-психологічних служб закладів П(ПТ)О та фахової передвищої освіти Вінниці.
Від нашого закладу також були представники:заступник директора з виховної роботи- Шостацька М.О., та соціальний педагог- Швець С.В.

Відкривала форум заступниця міського голови Галина Якубович виступом про діяльність місцевої влади з питань захисту дітей в умовах воєнного стану.

Про створення у закладі безпечних умов для проживання сім'ям з дітьми, які є ВПО доповідав з досвіду роботи директор ДНЗ "ЦПТО №1 м. Вінниці" Valeriy Dyakiv .
У підтвердження своїх слів, на правах господаря, керівник провів для гостей оглядову екскурсію Центром.

Зі своїми змістовними доповідями відповідно до тематики заходу виступали:

 • заступниця директорки департаменту освіти міської ради Ірина Божок,
 • начальниця служби у справах дітей Вінницької обласної державної адміністрації Тетяна Дорош,
 • начальниця відділу Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Ірина Махначова,
 • директорка департаменту соціальної політики міської ради Валентина Войткова,
 • керівник ГО "Полум'я надії" Анатолій Загляда,
 • психолог ГО "Люди в біді" Оксана Терещук,
 • начальниця служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська.

Завершився Форум творчим виступом учнів та студентів навчальних закладів міста "Діти задля Перемоги" та урочистим нагородженням дітей, кращих працівників закладів та організацій Вінницької міської територіальної громада.
Дякуємо усім учасникам та організаторам Форуму!
Діти - майбутнє України!
Разом до перемоги!

СТУДЕНТСЬКИЙ КВІЗ

Пятница, 24 Ноябрь 2023 08:09

В рамках тижневика ЦК природничо-наукових дисциплін в коледжі була проведена пізнавальна інтелектуально-розважальна гра "Студентський квіз".
Квіз складався з семи раундів, в яких команди мали продемонструвати свої знання, кмітливість та логіку в завданнях "Медицина та література", "Фармвгадайка", "Фітораунд", "Підступний" та інші. Правильність відповідей оцінювали члени жюрі Шостацька М.О., Паламарчук В.Б., Кушнір Н.М., після чого були визначені переможці. Дякуємо глядачам за шалену підтримку, командам за продемонстровані знання і подарований настрій, Кишук Сніжані за прекрасну музичну паузу та організаторам Коробко Ю.М. з групою 2 ф Б за ідею та проведення такого цікавого заходу.

 

ЗМАГАННЯ З НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ

Пятница, 24 Ноябрь 2023 08:05

Збірна команда коледжу прийняла участь у змаганнях з настільного тенісу в рамках Спартакіади серед фахових коледжів області 16 листопада 2023р.
Список команди:
Дівчата:
Склонна Дарина 1 фарм Б
Кириловська Вікторія 3фА
Максимець Ольга 2 м/с Б
Юнаки:
Родюк Андрій 3 з/т
Андрусенко Олександр 2фГ
Клименко Владислав 1фГ

Prev12345678910Next
Страница 1 из 16