21037 м.Вінниця, +38 0432 53 31 45
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
|
Жовтень 2021 року став знаменним на 100-річну ювілейну дату Вінницького медичного фахового коледжу ім.акад.Д.К.Заболотного.
Це не звичайний ювілей, а ювілей домівки поколінь - одні навчали, інші навчались.А дехто спочатку навчався сам, а згодом навчав наступні покоління. І так за днями дні, за роками роки, за десятиріччями десятиріччя.Тут завжди трудилися добрі й милосердні душею педагоги, які вміли любити дітей, вміли пробачати, терпляче чекати та навчати.
Наш заклад - один з найстаршихв Україні. У 1921 році у Вінниці починає працювати акушерська школа.
З нагоди Дня Європи на Вінниччину завітала делегація польських журналістів, які протягом двох днів відвідали багато цікавих місць Вінниччини, що символізують тісну співпрацю двох регіонів – Сьвєнтокшиського воєводства та Вінницької області. Адже саме цього року відзначається 60 річниця такої співпраці. Польська делегація відвідала також і Вінницький медичний коледж та поспілкувавшись з керівництвом та студентством коледжу, ознайомилась з реалізацією проекту «Спільна справа - спільне майбутнє. Співпраця медичних навчальних закладів Польщі та України», який виконують Середня Школа Медичних Наук імені Ганни Кшановської в м. Моравіці (Польща) і Вінницький медичний коледж імені акад. Д.К.Заболотного. Реалізації проекту сприяє міжнародне товариство «Україна-Польща-Німеччина».
З нагоди відзначення 150-річчя від народження академіка Д.К.Заболотного з ініціативи директора медичного коледжу Андрієвського Івана Юрійовича на будинку за адресою Заболотного, 8 відкрито пам'ятну дошку академіку.
До професійного свята Дня працівників освіти Президент України П.Порошенко присвоїв педагогам з Вінниччини почесні звання. Серед нагороджених директор Вінницького медичного коледжу імені академіка Д.К.Заболотного Іван Андрієвський
Друга світова війна перервала мирне життя радянських людей. В 1941 році багато викладачів і учнів медичного училища поповнили ряди захисників Батьківщини. Багато з них загинули смертю хоробрих, захищаючи рідну землю. Серед них:
-Поволоцький - викладач; -Хозенюк - випускник;
-Ейдельман - викладач; -Ціпрін - випускник;
-Цукерман -викладач; -Горвіц - випускник училища;
-Рабинович - викладач; -Дудковський - студент училища, підпільник
-Кудлаєнко - випускник;
До революції 1917 року на Вінниччині не було медичних навчальних закладів, де б готувалися середні медичні працівники.
Першими заходами радянської влади була організація охорони здоров’я народу. На порядку денному було питання про відкриття медичних навчальних закладів в різних куточках держави, в тому числі i на Поділлі, зокрема, у Вінниці.